Повикаха братя Велчовски от Враца в националния отбор по кикбокс

Повикаха братя Велчовски от Враца в националния отбор по кикбокс Бойците на врачанския спортен клуб "Победа" спечелиха златен и сребърен медал, както и призово място. Възпитаниците на треньора Венелин Янков се представиха успешно в Пазарджик, където се проведе държавното първенство по кикбокс в стиловете фулконтакт и К-1.
Михаил Велчовски смаза конкуренцията и доказа, че е непобедим в категория до 71 кг при мъжете. Неговият брат Николай стана вицешампион след 1:2 съдийски гласа във финала до 71 кг на фулконтакт при мъжете. Третият врачанин на ринга Георги Гергов загуби на четвъртфинал от най- добрия в страната на фулконтакт при 75-килограмовите мъже и намери място сред призьорите.
След първенството в Пазарджик стана ясно, че братя Велчовски са повикани в националния отбор и на 10 октомври ще пътуват за европейското първенство.
09.07.2020, 14:21 часа