"Пъстрина" разби с 5:1 юношите на "Монтана" /снимки/

"Пъстрина" разби с 5:1 юношите на "Монтана" /снимки/ Юношите старша възраст на "Монтана", които се готвят за поредното си участие в елитната „А“ група U19, записаха първата си загуба в летните контроли. Момчетата на треньора Дилян Иванов не успя да се противопоставят на четвъртодивизионния "Пъстрина" и отстъпиха с 1:5. Мачът се игра в три части от по 30 минути на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс „Огоста“ в Монтана.
Символичните гости поведоха в 10-та мин. след самостоятелен рейд отдясно на Веселин Троянов. Секунди преди първата почивка Сашов покачи с удар под сглобката. В 36-та мин. Алекс Тодоров изпрати топката в обратния ъгъл на вратаря Петко Петков-Перуци и домакините се върнаха в мача. Опитният отбор на "Пъстрина" обаче не допусна обрат, а материализира превъзходството си с нови три гола. Вкараха ги Милен Младенов след асистенция на Любомир Тодоров, Деян Петров след бърза контраатака и Кристиян Радославов, засякъл в мрежата подаване от дясно на Иван Иванов.

"Монтана" U19: П. Петров, Младенов, Ангелов, Миланов, М. Илиев, Вълков, В. Илиев, Матовски, Тодоров, Антонов, Е.Петров (Соколов, Дойнов, Т. Петков, Каменов, Огнянов, Славчев, Манолиу).
"Пъстрина": Петков, Аврамов, Денислав Петров, Младенов, Валентинов, Сашов, Димитров, Тодоров, Найденов, Радославов, Троянов (Захариев, Деян Петров, Кирков, Иванов).

Главен съдия: Йордан Тодоров.
12.07.2020, 12:19 часа