"Монтана" и "Левски" /Лом/ направиха зрелищно 2:2 /снимки/

"Монтана" и "Левски" /Лом/ направиха зрелищно 2:2 /снимки/ Новаците в efbet Лига и Северозападната трета лига "Монтана" и "Левски" (Лом) не се победиха в контролна среща играна на стадион „Огоста“ и завършила наравно 2:2.
Преди началото на мача стана официалното представяне на домакините, двата отбора бяха поздравени от кмета на Монтана Златко Живков, който им пожела успешно представяне през новия сезон.
Преслав М. Петров, Румен Георгиев и новото попълнение Александър Башлиев пропуснаха спаринга заради травми. Повече от час нас стадиона валя проливен дъжд. Сред зрителите на официалната трибуна бяха кметът на Лом д-р Георги Гаврилов и президентът на крайдунавския клуб Гаврил Гаврилов.
"Монтана" започна със самочувствие двубоя и още в 11-та мин. Николай Цветков-Демона с удар от границата на наказателното поле откри резултата. Натискът на монтанци продължи и в 33-та мин. шут на Тони Тасев срещна гредата, а малко след това Борислав Балджийски стреля над вратата. Николай Минков удвои преднината на домакините в 37-та мин., а точно преди края на полувремето Тасев напусна терена контузен.
След почивката треньорът на домакините Никола Спасов направи пълня смяна, като в игра се появиха и трима таланти от ДЮШ - Кристиян Младенов, Георги Замфиров и Антонио Антонов. Още в началните секунди пък Росен Кръстев изкълчи глезен и "Монтана" остана с 10 души на терена, тъй като останалите футболисти бяха вече под душа. Гостите взеха инициативата и в разстояние само на 6 минути възстановиха равенството. Най-напред Ивайло Орлинов върна едни гол в 51-та мин., а в 57-та мин. Йордан Георгиев с прехвърлящ удар от 35-метра изненада вратаря Филип Димитров и оформи крайния резултат.

"Монтана" - "Левски" /Лом/ 2:2

"Монтана": Марин Орлинов, Валери Георгиев, Иван Михов-кап., Владимир Айтов, Преслав М. Петров, Димитър Илиев, Николай Минков, Борислав Балджийски, Николай Цветков, Тони Тасев, Сергей Георгиев (Филип Димитров, Ваньо Илиев, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Янко Ангелов, Росен Кръстев, Стефан Каменов, Ивелин Илиев, Кристиян Младенов, Георги Замфиров, Антонио Антонов, Петър Петров). Треньор: Никола Спасов.
"Левски": Виктор Генчев, Анатоли Киков, Кристиян Григоров, Николай Христов, Раиф Мурадов, Васил Сапунджиев, Ивайло Орлинов, Боби Симеонов, Иван Кирев, Александър Славейков, Йордан Георгиев (Дарин Димитров, Никола Николов, Гален Ненов, Илиан Тасев, Иван Ризов). Треньор: Благой Кръстанов.

Голмайстори: 1:0 Николай Цветков (11), 2:0 Николай Минков (37), 2:1 Ивайло Орлинов (51), 2:2 Йордан Георгиев (57).

Главен съдия: Николай Малджански.
Асистенти: Венислав Живков, Веселин Найденов.

Стадион: „Огоста“ - 60 зрители.
06.08.2020, 13:35 часа