"Монтана" разби "Първа атомна" с 8:0, френският таран се отчете с 2 гола /снимки/

"Монтана" разби "Първа атомна" с 8:0, френският таран се отчете с 2 гола /снимки/ Отборът на "Монтана" разгроми с 8:0 третодивизионния "Първа атомна" (Козлодуй) в контролна среща, в която бе тестван френският централен нападател Енцо Челестини. 23-годишният футболист, който е на проби на стадион „Огоста“, се отчете с два гола. След мача старши треньорът на монтанци Никола Спасов каза, че ще реши до края на седмицата дали да му предложи договор.
Енцо Челестини откри резултата в 21-та мин., след като бе изведен вляво в наказателното поле от Николай Цветков-Демона и вкара в далечния ъгъл. В 34-та мин. франсето стреля с глава, но над напречната греда. Грешка на вратаря Ивайло Върганов пък бе наказана хладнокръвно от Янко Ангелов в 36-та мин. Тогава стражът на гостите излезе неразчетено напред, не изчисти добре топката, тя попадна у от централната част у Ангелов и той с левия крак я изпрати в опразнената врата за 2:0. Секунди преди почивката Ивелин Илиев-Шакири проби от дясно и намери в пеналта Сергей Георгиев, но той би над вратата.
Резултатът стана класически в 53-та мин., разписа се отново Енцо Челестини и малко след това бе сменен. В 67-та мин. Янко Ангелов вкара с глава след асистенция на Росен Кръстев. 5:0 направи в 74-та мин. Преслав И. Петров с тупалка от 40 метра с левачката. Три минути по-късно Росен Кръстев бе точен от дузпа, а след още две Сергей Георгиев засече в мрежата центриране от ляво на Вальо Илиев. Малко след това втория си гол в мача заби и Росен Кръстев.

"Монтана" – "Първа атомна" (Козлодуй) 8:0

"Монтана": Марин Орлинов (46-Филип Димитров), Валери Христов, (33-Ваньо Илиев) Иван Михов-кап. (33-Стефан Цонков), Владимир Айтов (33-Преслав И. Петров), Преслав М. Петров (46-Георги Миланов, 67-Александър Башлиев), Димитър Илиев (33-Йордан Йорданов), Тони Тасев (33-Ивелин Илиев), Борислав Балджийски (33-Янко Ангелов), Енцо Челестини (62-Росен Ангелов), Николай Цветков (33-Стефан Каменов), Николай Минков (33-Сергей Георгиев).
"Първа атомна": Ивайло Върганов, Христо Карлуковски, Десислав Атанасов, Михаил Милчов, Александър Александров, Януш Янушев, Михаил Иванов, Пламен Венелинов, Пламен Трифонов, Георги Горанов, Благовест Иванов. Треньор: Анатоли Тонов.

Голмайстори: 1:0 Енцо Челестини (21), 2:0 Янко Ангелов (39), 3:0 Енцо Челестини (53), 4:0 Янко Ангелов (67), 5:0 Преслав И. Петров (74), 6:0 Росен Кръстев (77-дузпа), 7:0 Сергей Георгиев (79), 8:0 Росен Кръстев (83).

Главен съдия: Венислав Живков.
Асистенти: Веселин Найденов, Николай Михайлов.

Стадион: „Огоста“-70 зрители.
14.08.2020, 09:46 часа