“Първа Атомна” победи „Локомотив” /Мездра/ с 2:0

“Първа Атомна” победи „Локомотив” /Мездра/ с 2:0 „Първа Атомна” надви „Локомотив” /Мездра/ с резултат от 2:0 в поредната домакинска среща на местния отбор от новия сезон на Северозападна трета лига. Домакините от Козлодуй влязоха по-добре в мача и по-агресивно, което доведе до крайния резултат. След добре изпълнен ъглов удар от Пламен Трифонов, Десислав Атанасов заби с глава топката неспасяемо под напречната греда на мездренчани. Няколко минути по-късно Пламен Валериев преодоля защитник на гостите, който го спря непозволено в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана щатният изпълнител, капитанът на отбора Николай Ганчев, който не сгреши и покачи резултата на 2:0.
Гостите тръгнаха вабанк след втория гол и не липсваха ситуации и пред двете врати. За гостите от Мездра пропуснаха Петър Димитров и Матадос, след ударите на които с добри намеси се отличи вратарят на домакините Ивайло Върганов. Капитанът Николай Ганчев отправи топовен изстрел, но вратарят Сайков парира. Добра ситуация имаше и Пламен Валериев, но резултатът до почивката остана непроменен.
През второто полувреме гостите излязоха дълбоко напред, търсейки попадение, което да ги върне в мача, но стражът и карето защитници пред него бяха на ниво. За домакините добри ситуации за гол след добри контраатаки пропуснаха Трифонов, Валериев, Иванов и Кърлиев, който озовал се сам срещу вратаря с мощен удар разтресе горната греда. В 90-та минута на мача гостите можеха да стигнат до почетно попадение, но Ивайло Върганов отново парира и запази вратата си „суха”.
31.08.2020, 10:12 часа