Съдийска тесла лиши "Локомотив" /Мездра/ от трите точки в Трявна

Съдийска тесла лиши "Локомотив" /Мездра/ от трите точки в Трявна Второ поредно реми в първенството на Северозападната Трета лига записаха футболистите на ОФК Локомотив (Мездра). След като в миналия кръг инкасираха 1:1 у дома с ФК Левски 2007 (Левски), в шестия кръг от шампионата момчетата на треньора Николай Нинов завършиха 0:0 при гостуването си на ОФК Трявна. Решителни за крайния изход от двубоя се оказаха отсъжданията на съдийската бригада от Велико Търново, която ощети явно мездренските „железничари“ като им отмени напълно редовен гол.
През първото полувреме локомотивци бяха по-активният отбор на терена и създадоха няколко чисти голови положения. Най-напред в 19-ата минута Антонио Абаджиев засече с глава центриране от корнер на новото попълнение Милен Василев, но защитник на домакините изби топката от голлинията. В 37-ата минута пък Генади Петров шутира от непосредствена близост - състезател на тревненци обаче отново успя да изчисти и да предотврати сигурно попадение.
Между тези две отлични възможности дойде най-спорната ситуация в мача. В 27-ата минута Милен Василев изведе с ювелирен пас Браиан Стоянов зад противниковата отбрана и капитанът технично промуши коженото кълбо покрай излезлия да го пресрещне вратар на „зелено-белите“ Мирослав Киров. Главният рефер Александър Марков обаче маркира напълно несъществуваща засада след като се съобрази с вдигнатия флаг на своя асистент от далечната страна Борислав Борисов, който на всичкото отгоре беше изостанал от линията на офсайда. Последваха бурни протести от страна на „червено-черните“ и на техния старши треньор, които останаха без резултат.
На три пъти своя мерник от различни дистанции опита най-опитният в редиците на мездренци Петър Димитров, веднъж с атрактивна странична ножица, но и той нямаше успех. Опасен удар по диагонала отправи и Давид Стоянов, париран от стража на тревненци.
Домакините също имаха няколко добри възможности - изстрелите на Васил Андреев, Алекс Згрипанов и Теодор Костов бяха отразени от вратаря Кристиян Дяков или преминаха встрани от очертанията на вратата.
Съставът на ОФК Локомотив (Мездра): Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Давид Стоянов, Васислав Димитров, Николай Генов, Милен Василев, Светослав Валериев (61 мин. Методи Янков), Антонио Абаджиев, Браиан Стоянов (кап.) и Петър Димитров.
Резултатите в останалите срещи от кръга: ОФК Академик (Свищов) - Ботев II (Враца) 0:3, Първа атомна (Козлодуй) - Дреновец 2:4, Севлиево - Вихър (Славяново) 3:0, Левски 2020 (Лом) - Партизан (Червен бряг) 4:0, ОФК Спартак (Плевен) - Янтра (Полски Тръмбеш) 3:2, ОФК Бдин 1923 (Видин) - ОФК Павликени 0:2, Левски 2007 (Левски) - Пещера (Галата) 6:0 и Етър ВТ II (Велико Търново) - Локомотив 1927 (Дряново) 3:2.
Едноличен лидер в класирането е Севлиево с пълен актив от 18 точки, следван от Ботев II (Враца) с 16 т. и Вихър (Славяново) с 15 т. Локо (Мездра) дели 13-а -14-а позиция, заедно с Левски 2007 (Левски), с по 5 т.
В следващия кръг ОФК Локомотив приема ОФК Спартак (Плевен), който през миналия сезон се състезаваше във Втора професионална лига. Двубоят е в неделя, 20 септември, от 17 часа на градския стадион.

14.09.2020, 17:07 часа