"Локомотив" /Мездра/ с първа победа като гост през сезона

"Локомотив" /Мездра/ с първа победа като гост през сезона Първа победа като гост през сезона постигна "Локомотив" (Мездра). В среща от 10-ия кръг на футболното първенство в Северозападната Трета лига момчетата на треньора Николай Нинов се наложиха в Дряново над местния "Локомотив 1927" с 0:4.
С хеттрик се отличи бившият юноша на "Левски" (София) Лионел Матадос, а веднъж се разписа новото попълнение Модамед Ал-Кармази.
Мездренските „железничари“ поведоха в резултата след половин час игра, когато Лионел Матадос навърза четирима бранители на домакините и с лекота се разписа за 0:1.
15-ина минути след почивката плеймейкърът Светослав Валериев изведе Матадос сам срещу вратаря на дряновци и той покачи на 0:2.
20-ина минути преди последния съдийски сигнал на ръководилия отлично мача главен рефер Петър Иванов от Монтана Лео оформи своя хеттрик след перфектно изпълнен пряк свободен удар от около 25 метра.
Крайното 0:4 фиксира в заключителните минути на двубоя най-новото попълнение в състава на мездренци - 19-годишният йеменец Мохамед Ал-Кармази, възползвайки се от асистенция на бившия юноша на столчиния "Локомотив" Методи Янков.
Съставът на "Локомотив" (Мездра): Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Николай Ковачев, Светослав Валериев, Давид Стоянов, Лионел Матадос, Браиан Стовнов (кап.) и Милен Василев (Методи Янков, Паоло Петков, Мохамед Ал-Кармази).
В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: ОФК Спартак (Плевен) - Ботев II (Враца) 1:0, Първа атомна (Козлодуй) - Левски 2020 (Лом) 0:1, ОФК Бдин 1923 (Видин) - Академик (Свищов) 1:0,  Севлиево - Дреновец 5:0, ОФК Трявна - Партизан (Червен бряг) 0:2, ОФК Левски 2007 (Левски) - ОФК Павликени 1:0, Етър ВТ II (Велико Търново) - Пещера (Галата) 6:2 и Вихър (Славяново) - Янтра (Полски Тръмбеш) 2:0.
Начело в класирането излезе Севлиево с 25 точки, следван от Вихър (Славяново) с 24 т. и Ботев II (Враца) с 23 т. ОФК Локомотив (Мездра) дели 11-о - 12- място, заедно с ОФК Левски 2007 (Левски), с по 11 точки.
В следващия кръг "Локо" (Мездра) приема втория в таблицата "Вихър" (Славяново). Двубоят е на 18 октомври, неделя, от 16:00 часа на градския стадион.
Междувременно "Локомотив" (Мездра) победи като домакин "Първа атомна" (Козлодуй) с 5:4 в областния финал от турнира за Купата на аматьорската футболна лига и се класира за следващия, втори етап на ежегодната надпревара. По две попадения за “железничарите“ вкараха Методи Янков и Гроздан Илиев, едно добави - Давид Стоянов. Точни за гостите бяха капитанът Николай Ганчев - на два пъти, Антонио Йорданов и Людмил Николов.
12.10.2020, 10:40 часа