"Кариана" загуби първите си домакински точки срещу "Добруджа" /снимки/

"Кариана" загуби първите си домакински точки срещу "Добруджа" /снимки/ Есенният хит в първенството на Втора професионална лига "Кариана" допусна първата си грешна стъпка на стадиона в село Ерден от началото на сезона.
В среща  от Х кръг на първенството на Втора професионална лига лидерът в класирането завърши 2:2 с новака в групата "Добруджа" (Добрич).
Двубоят на стадиона в село Ерден започна отлично за домакините. Те поведоха в резултата още преди да е изтекла и първата минута. 54-секунди след началото на мача Евгени Игнатов-Бамзе центрира от корнер, Борислав Дамянов насочи с глава топката към вратата, вратарят Иван Василев изби, но при добавката Николай Дичев я изпрати в мрежата. Гостите постепенно изравниха играта и в 37-та мин. Иван Цачев с далечен шут накара вратаря Павел Станев да показва класа.
Второто полувреме можеше да повтори първото, но този път Василев се намеси по-убедително при удара на Боби Дамянов. В 70-та мин. след центриране от фаул капитанът на "Добруджа" Цветелин Радев засече с глава в мрежата за 1:1.
Гостите удариха за втори път в мача в 83-та мин. чрез резервата Димитър Василев, който се възползва от прострелно подаване на Илиян Капитанов.
"Кариана" натисна и Игнатов и Матеус Касарото пропусна да изравнят. Това направи Стоян Предев в третата минута на добавеното време засичайки от въздуха центриране от корнер на Евгени Игнатов.

"Кариана" – "Добруджа" (Добрич) 2:2

"Кариана": Павел Станев, Ангел Цолов, Мартин Николов, Стоян Предев, Николай Дичев, Деян Иванов (46-Християн Илиев), Борислав Дамянов, Матеус Касарото, Владислав Цеков (46-Жустино Мендеш), Евгени Игнатов-кап., Пиер Пиеров  (46-Георги Търтов (85-Георги Илиев) . Треньор: Веселин Великов.
"Добруджа": Иван Василев, Иво Димитров, Дони Дончев, Иван Цачев, Цветелин Радев-кап., Якуб Идризов, Денис Кадир (93-Стефан Митев), Цветан Илиев (91-Симеон Митев), Илиян Капитанов, Християн Казаков, Ерай Карадайъ (80-Димитър Василев). Треньор: Светослав Петров.

Голмайстори: 1:0 Николай Дичев (1), 1:1 Цветелин Радев (70), 1;2 Димитър Василев (83), 2:2 Стоян Предев (90+4).

Главен съдия: Валентин Станчев.
Асистенти: Мартин Маргаритов, Николай Чакъров.

Жълти картони: Мартин Николов (Кариана
18.10.2020, 16:24 часа