"Кариана" отстъпи с 0:1 на "Царско село" и приключи с турнира за Купата /снимки/

"Кариана" отстъпи с 0:1 на "Царско село" и приключи с турнира за Купата /снимки/ "Кариана" приключи участието си в турнира за Купата на България.
Тимът от монтанското село Ерден допусна загуба с 0:1 на собствен терен от елитния "Царско село", като единственият гол в мача вкара в 68-та мин. Луис Педро. Така карианци не успяха да повторят подвига си от миналата година, когато отново на 1/16 финал записаха класически успех над същи съперник. Домакините обаче вече ще могат да се съсредоточат изцяло към първенството във Втора лига, в което след първите Х кръга са лидери в класирането.
Всички опасности презпървото полувреме бяха пред вратата на гостите. Още в 7-та мин. далечен шут на Християн Илиев премина на сантиметри над напречната греда, а след това на два пъти Борислав Дамянов пропусна да се разпише. Първо в 43-та мин. ударът му с глава бе спасен от вратаря Михаил Иванов, а малко след това от фаул отново затрудни стража на столичани.
След почивката отборът на "Царско село" пренесе играта по-напред и в 53-та мин. бяха близо да открият резултата, но Панайотис Лука не успя да засече на празна врата. Пет минути по-късно след центриране от корнер двама футболисти на гостите се разминаха с топката. След това пък Уесли Мартинес стреля от фаул, но вратарят Юлиян Весков спаси. "Царско село" поведе в 68-та мин. Тогава Мартин Кавдански насочи с глава топката към вратата, пред голлинията Стоян Предев изби, но при добавката Луис Педро бе точен.

"Кариана" – "Царско село" 0:1

Голмайстор: Луис Педро(68).

"Кариана": Юлиян Весков, Мартин Николов, Николай Дичев-кап., Кристиян Апостолов (82-Ангел Цолов), Стоян Предев, Деян Иванов, Матеус Касарото (89-Георги Илиев), Християн Илиев (78-Евгени Игнатов), Владислав Цеков (82-Пиер Пиеров), Жустино Мендеш, Борислав Дамянов. Треньор: Веселин Великов.
"Царско село": Михаил Иванов, Божидар Васев, Мартин Кавдански, Луис Педро, Дилян Георгиев (84-Християн Чипев), Гианис Геролему (91-Борислав Галчев), Лъчезар Балтанов, Антонио Георгиев, Андерсон Кордейро(62-Реян Даскалов), Панайотис Лука (91-Тома Ушагелов), Уесли Мартинес. Треньор: Любослав Пенев.

Главен съдия: Ивелин Занев.
Асистенти: Красимир Атанасов, Мирослав Симеонов.

Жълти картони: Кристиян Апостолов, Деян Иванов, Християн Илиев(Кариана).

Стадион: „Кариана”, в с. Ерден-60 зрители.