"Кариана" отново лидер в класирането, Боби Дамянов герой в Ловеч

"Кариана" отново лидер в класирането, Боби Дамянов герой в Ловеч Отборът на "Кариана" се завърна отново на върха в класирането, след като спечели с 2:1 гостуването си на "Литекс". В герой на мача на градския стадион в Ловеч се превърна 22-годишното крило Борислав Дамянов. Юношата на "Монтана" изработи дузпата, с която резултатът бе изравнен, а след това вкара и победния гол за своя отбор.
През първото полувреме никои от двата отбора не рискува, а единственото по-опасно положение бе пред вратата на домакините, но вратарят Илия Шаламанов спаси удара на Борислав Дамянов.
"Литекс" поведе в 67-та мин. след статично изпълнение. Иван Митрев центрира от фаул, а капитанът на „оранжевите“ Пламен Николов скочи най-високо и с глава изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата пазена от Павел Станев.
Карианци обаче не се отчаяха, тръгнаха по-смело в атака и в 82-та мин. Евгени Игнатов-Бамзе пусна извеждащ пас към Борислав Дамянов, той подмина защитник на съперника в наказателното поле и принуди младия вратар Литекс да го фаулира. Стопроцентова дузпа, която Николай Дичев майсторски реализира. За централния защитник на "Кариана" това е шесто попадение от началото на сезона, най-много от всички в тима от монтанското село Ерден.
Това обаче не бе всичко в мача. Гостите стигнаха до пълен обрат в четвъртата минута на добавеното време. Тогава след изпълнение на тъч, топката стигна до Боби Дамянов в пеналта и той от десетина метра я изпрати неспасяемо в мрежата.

"Литекс" (Ловеч) – "Кариана" (Ерден) 1:2

"Литекс": Илия Шаламанов, Мартин Сандов, Пламен Николов-кап., Галин Минков, Християн Петров, Иван Иванов, Добромир Бонев (90-Стефан Неделчев), Олег Димитров, Радослав Живков (78-Петър Христов), Иван Митрев, Йоан Бауренски (84-Борис Тютюков). Треньор: Живко Желев.
"Кариана": Павел Станев, Ангел Цолов, Николай Дичев, Стоян Предев, Мартин Николов, Деян Иванов (77-Матеус Касарото), Борислав Дамянов, Емануил Личев (72-Георги Илиев), Владислав Цеков, Жустино Мендеш (80-Пиер Пиеров), Евгени Игнатов-кап. Треньор: Веселин Великов.

Голмайстори: 1:0 Пламен Николов (67), 1:1 Николай Дичев (82-дузпа), 1:2 Борислав Дамянов (90+4).

Главен съдия: Стефан Павлов.
Асистенти: Стефан Делчев, Петър Балтов.

Жълти картони: Иван Иванов, Радослав Живков, Йоан Бауренски, Иван Митрев (Литекс); Николай Дичев, Деян Иванов, Владислав Цеков (Кариана).

Стадион: „Градски” в Ловеч-60 зрители.
27.10.2020, 20:50 часа