"Монтана" си тръгна с точка от Пловдив, но даде 2 жертви

"Монтана" си тръгна с точка от Пловдив, но даде 2 жертви Отборът  на "Монтана" изненада лидера в класирането "Локомотив" като завърши наравно 2:2 на неговия стадион в пловдивския кв. „Лаута“.
Монтанци обаче дадоха и две жертви. Заради травми играта принудително напуснаха Тони Тасев и Валери Христов.
В началото на второто полувреме Милош Петрович влезе безумно с бутоните в краката на Тасев, това стана пред погледа на главния съдия Ивелин Занев, който обаче не посмя да изгони с червен картон сръбския защитник на домакините. Христов пък бе заменен само 8 минути след като се появи от скамейката, след като Момчил Цветанов с прийом от хокея го изхвърли от терена.
Иначе "Монтана" направи много добър мач и дори създаде по-чистите ситуации за гол. Домакините поведоха в 6-та мин. чрез капитана си Димитър Кр. Илиев, който засече с глава на далечната греда центриране от корнер.
В 25-та мин. игралият страхотно Стефан Каменов, започнал за първи път като титуляр, пресече подаването на Първиз Умарбаев, комбинира с Бари Билал, той продължи вдясно към Тасев и той майсторски преодоля вратаря Мартин Луков.
Седем минути по-късно "Монтана" направи пълен обрат. Каменов подаде на Тасев, който нахлу вляво в наказателното поле и центрира по земя, а пред голлинията аржентинецът Лукас Масоеро засече топката в собствената си врата.
Буквално в следващата атака защитата на "Монтана" не се ориентира добре при центриране от ляво на Цветанов и Бирсент Карагерен с глава изравни. Малко след това вратарят на монтанци Марин Орлинов спаси силния удар на Кристиян Илич. До края на мача на два пъти Бари пропусна да донесе победата на гостите.

"Локомотив" (Пловдив) - "Монтана" 2:2

"Локомотив": 71. Мартин Луков, 61. Денис Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Първиз Умарбаев (46-19. Георги Минчев), 34. Петър Витанов (73-4. Кристиян Гомис), 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагерен (73-11. Кенан Муслимович), 15. Кристиан Илич, 14. Димитър Кр. Илиев-кап., 77. Анте Аралица (66-44. Николай Николаев). Треньор: Бруно Акрапович.

"Монтана": 1. Марин Орлинов,25. Александър Башлиев, 15. Преслав Петров (46-33. Стефан Цонков), 24. Давид Кики, 5. Раян Сенхаджи, 20. Димитър В. Илиев-кап., 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев (56-23. Сергей Георгиев), 9. Билал Бари, 22. Стефан Каменов, 11. Николай Минков (72-2. Валери Христов, 80-13. Йордан Йорданов). Треньор: Никола Спасов.

Голмайстори: 1:0 Димитър Илиев (6), 1:1 Тони Тасев (25), 1:2 Лукас Масоеро (32-автогол), 2:2 Бирсент Карагерен (33).

Главен съдия: Ивелин Занев.
Асистенти: Даниел Ников, Христо Хаджийски.

Жълти картони: Денис Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович (Локомотив); Билал Бари (Монтана).

Стадион: „Локомотив” в пловдивския кв. „Лаута“-пред празни трибуни.
31.10.2020, 11:26 часа