"Кариана" с престижно равенство със "Славия" в столицата

"Кариана" с престижно равенство със "Славия" в столицата Лидерът във Втора лига "Кариана" /Ерден/ направи зрелищно 3:3 със "Славия" в контролна среща играна на стадиона в столичния квартал „Овча купел“.
Заради пандемията от COVID-19 зрители и представители на медиите не бяха допуснати на мача.
Карианци започнаха по-нахакано и пред Борислав Дамянов на два пъти се откриха добри възможности за гол. В 14-та мин. пък Георги Търтов изпусна сам срещу вратаря Георги Петков. Десет минути по-късно Георги Вълчев матира вратаря на гостите Юлиян Райчев и домакините поведоха. В 39-та мин. Жустино Мендеш възстанови равенството.
Четири минути след почивката защитникът Мартин Николов направи поредния си рейд по лявото крило и комбинира с Търтов, който изпрати топката в мрежата за 1:2.
Малко след това Пиер Пиеров пропусна да покачи. Това направи в 64-та мин. Християн Илиев. Футболистите на "Кариана" не се върнаха да бранят добрата си преднина, а продължиха да атакуват и в 69-та мин. шут на Георги Търтов срещна гредата. Последва пропуск и на Владислав Цеков-Каската, изведен сам срещу вратаря.
В 78-та при въздушен двубой с противников състезател Матеус Касарото получи удар в главата и напусна терена със съмнение за комоцио. Старши треньорът на гостите Веселин Великов обаче вече бе пуснал в игра всички играчи от скамейката и отборът доигра мача с 10 души. Численото превъзходство бе използвано по-най-добия начин от домакините и те стигнаха до равенството с голове на резервите Радослав Кирилов (81) и Димитър Стоянов (87).

"Славия": Георги Петков, Петър Патев, Христо Попадийн, Милен Гамаков, Венелин Филипов, Георги Вълчев, Мартин Атанасов, Драгош Фирцулеску, Атанас Кабов, Емил Стоев, Мартин Сораков (Илиян Попов, Дарий Кральов, Христо Иванов, Рафаил Пърликов, Емил Виячки, Радослав Кирилов, Димитър Стоянов, Борис Димитров). Треньор: Александър Тарханов.
"Кариана": Юлиян Весков, Криситян Апостолов, Стоян Предев, Георги Илиев, Мартин Николов, Владимир Мичев, Деян Иванов, Борислав Дамянов, Георги Търтов, Евгени Игнатов-кап., Жустино Мендеш (Николай Дичев, Християн Илиев, Ангел Цолов, Пиер Пиеров, Владислав Цеков, Матеус Касарото, Емануил Личев). Треньор: Веселин Великов.
15.11.2020, 11:14 часа