"Монтана" спечели реванша с "Аркада", но румънците продължават напред в турнира на CEV /снимки/

"Монтана" спечели реванша с "Аркада", но румънците продължават напред в турнира на CEV /снимки/ Отборът на "Монтана" победи с 3:2 (25-18, 16-25, 25-20, 21:25, 15-9) румънския "Аркада" (Галац), но приключи на 1/16 финалите участието си в турнира за Купата на CEV. Въпреки това възпитаниците на треньора Даниел Пеев донесоха две точки за България в тазгодишното си участие във втория по сила евротурнир.
Двубоят в празната зала „Младост“ започна точка за точка, но след това домакините направиха силна серия, поведоха с 5 точки, после разликата набъбна на 8 т., за да бъде затворен геймът на 18. Във втория ролите се размениха. Монтанчани спечелиха третата част, но отстъпиха в решителната четвърта, въпреки че в един момент имаха преднина, макар и крехка. Осигурили си вече класиране в следващия етап от турнира гостите не се напъваха много в тайбрека и го загубиха с 15-9.
Руският диагонал Максим Сапожков бе най-резултатен за Монтана с 25 точки (1 ас, 2 блокади), капитанът на домакините завърши с 15 т. (4 аса, 1 блокада). И в този, както и в първия мач топ-реализатор стана Нийлс Клапвийк 28 т. (3 аса, 2 блокада).

"Монтана" - "Аркада" (Галац) 3:2 (25-18, 16-25, 25-20, 21:25, 15-9)

"Монтана": Радослав Попов-кап. 15, Максим Сапожков 25, Георги Елчинов 5, Стефан Чавдаров-кап.11, Мартин Кръстев 1, Максим Крескин 4 (Златан Йорданов 3, Виктор Костадинов, Димитър Калчев, Мартин Божилов-либер). Треньор: Даниел Пеев.
"Аркада": Василе Талпа 6, Марин Лесков 1, Филип Сестан 10, Мариан Бала 8, Нийлс Клапвийк 28, Разван Олтеану 6 (Александру Рата 3, Гостин Овиду 2, Еуген Стюарт 1, Михайло Станкович, Ливио Кристудор-либеро, Александру Влад-либеро)

Игор Йованович 2,. Треньор: Серджу Станчу.

Съдии: Влатко Ристовски, Василеиос Василеиадис.

Зала: „Младост“-пред празни трибуни.
25.11.2020, 10:30 часа