Баскетболистките на "Монтана" разгромиха "Шампион" с 33 точки разлика

Баскетболистките на "Монтана" разгромиха "Шампион" с 33 точки разлика Баскетболистките на "Монтана" продължава победния си ход в първенството на „А“ група.
В среща от VI кръг, играна в столичната зала „Триадица“, воденият от треньора Стефан Михайлов тим разгроми с 87:54 с домакините от "Шампион". Наставникът на гостите бе дал почивка на капитанката на отбора Димана Макариева и на бразилката Изабела Рамона, но и бе тях монтанчанки не срещнаха особена съпротива.
Най-оспорвана бе последната четвърт, която гостите спечелиха само една точка разлика.
Дебора Филипова бе най-полезна за победителките с 19 т. и към тях добави 5 борби и 6 асистенции. Американката Акийла Мейз се отличи с 16 т., а от младите най-резултатна с 10 т. бе Йоана Иванова. За Шампион Микаела Дамянова вкара 14 т., с една по-малко от нея мача завърши Мария Делчева.
Победата бе осма за "Монтана" в първенството, като отборът спечели и трите си срещи в Адриатическата лига и все още не познава вкуса на загубата през настоящия сезон.

"Шампион" – "Монтана" 54:87 (11-19, 9-21, 12-24, 22-23)

"Шампион": Диана Нисторова 6, Виктория Иванова 4,  Рая Дошева 2, Ванина Василева 9, Микаела Дамянова 14 (Мария Делчева 13, Добромира Чанева 4, Деляна Кадиева 2, София Александрова, Александра Черакчиева, Александра Тодорова, Калина Иванова).

"Монтана": Виктория Стойчева 7, Дебора Филипова 19, Евгения Нацкина 4, Габриела Николова 2, Акийла Мейз 16 (Александра Петрова 12, Йоана Иванова 10, Габриела Ангелова 7, Христина Иванова 6, Снежана Алексич 3, Симона Стоянова 1, Кристиана Борисова).

Съдии: Георги Брестнички, Божидар Йорданов.

Зала: „Триадица“-пред празни трибуни.
28.11.2020, 14:37 часа