"Локомотив" /Мездра/ загуби от "Шумен 61" с 25:40 /снимки/

"Локомотив" /Мездра/ загуби от "Шумен 61" с 25:40 /снимки/ Дебютантът "Локомотив" (Мездра) загуби от един от лидерите в мъжкото хандбално първенство "Шумен 61" (Шумен) с 25:40 в среща от 9-ия кръг на шампионата в „А“ РХГ. По молба на шуменци, които по програма бяха домакини, двубоят се игра в спортна зала „Арена Вършец“, а поради въведените противоепидемични мерки в страната се проведе без публика.
Шуменци започнаха ударно мача и постепенно натрупаха солидна преднина - 4:0 в 5-ата мин., 7:0 в 10-ата мин., 9:1 в 15-ата мин., 14:2 в 20-ата мин., 18:3 в 25-ата мин. и затвориха първата част при резултат 21:5. От своя страна локомотивци изиграха най-слабото си полувреме от началото на кампанията, отбелязвайки само 5 точни попадения, като същевременно пропуснаха три наказателни удара.
През втората част мездренци изравниха играта и 8 минути преди последния съдийски сигнал на Юлиян Горецов и Евелина Методиева сведоха преднината на „жълто-сините“ до 10 гола. В тези минути се разигра левият гард Илиян Младенов, а отлични намеси под рамката на вратата имаше Деян Василев, който направи поредица от блестящи спасявания. В крайна сметка шуменци заслужено се поздравиха с успех, постигайки шестата си победа от началото на сезона.
С май-много попадения за двата отбора - по 10, се отличиха Бранимир Балчев (Шумен 61) и Илиан Младенов (Локомотив - Мездра). Четири гола за локомотивци вкара Валентин Гачев, а по 3 - пивотът Божидар Симеонов, капитанът Йордан Тонов и лявото крило Йохан Марков. На два пъти точен бе разпределителят Никола Кръстев.
Останалите попадения за шуменци отбелязаха Йордан Михайлов - 6, Димитър Грозев - 5, Вилиян Негованов и Димитър Иванов - по 4, Александър Димитров, Мартин Йорданов и Николай Николов - по 3, Андрей Жечев, Стефан Ефтимов - по 1.
В игра за "Локомотив" (Мездра) влязоха също Александър Буров, Владислав Андреев, Габриел Георгиев, Кристиян Георгиев, Милен Валентинов и Теодор Ангелов, а в групата за мача бяха още Георги Вълков и Петър Ганев.
В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Локомотив (Горна Оряховица) - Спартак (Варна) 38:31, Добруджа (Добрич) - Чардафон (Габрово) 14:30 и Асти-91 (Хасково) - Осъм (Ловеч) 28:33, Пирин-64 (Гоце Делчев) и Левски (Левски) почиваха.
Начело в класирането, два кръга преди края на есенния полусезон продължава да е Осъм (Ловеч) с пълен актив от 14 точки, следван от Шумен 61 с 12 т. Трето-четвърто място делят Пирин-64 (Гоце Делчев) и Локомотив (Горна Оряховица) с по 10 т., като и двата отбора имат по един мач по-малко. Локомотив (Мездра) е на девета позиция с 2 т. и голова разлика 217:282 (-65).
В следващия кръг мездренските „железничари“ приемат последния в таблицата - Левски (Левски). Двубоят е на 5 декември, събота, от 14:00 часа в спортна зала „Арена Вършец“.
30.11.2020, 10:36 часа