"Берое" нанесе първа загуба на "Монтана" в „А“ група /снимки/

"Берое" нанесе първа загуба на "Монтана" в „А“ група /снимки/ Баскетболистките на "Монтана" допуснаха първата си загуба в първенството на „А“ група.
В среща от VIII кръг, играна пред празни трибуни в зала „Младост“, възпитаничките на треньора Стефан Михайлов бяха надиграни със 72:57 от "Берое". Ден по-рано те победиха същия съперник с 91:79, но в отложена среща от първия кръг на турнира на Адриатическата лига.
В четвъртък, 17 декември, двата отбора се срещат отново, но този път в Стара Загора (VIII кръг АЛ).
Двубоят в монтанската зала започна лошо за домакините, които в първите 6 минути бяха вкарали едва две точки, срещу 17 на заралийки. Те допуснаха много грешки, не успяха да се справят в борбата под двата коша, не им спореше и едно от силните им оръжия - стрелбата от далечно разстояние.
Във втората част "Монтана" подобри играта си и на полувремето изоставаше само с 6 т. Малко след почивката авансът на гостите бе сведен на 4 т., но последва нов срив.
Димана Макариева бе най-резултатна за домакините с 13 т., Виктория Стойчева добави 10 т. Американката Сара Бут и Гергана Иванова се отличиха с по 14 т. за "Берое".

"Монтана" – "Берое" (Стара Загора) 57:72 (11-24, 18-11, 13-23, 15-15)

"Монтана": Виктория Стойчева 10, Изабела Рамона 9, Димана Макариева 13, Снежана Алексич 9, Христина Иванова 4 (Александра Петрова 9, Евгения Нацкина 3,  Габриела Николова). Треньор: Стефан Михайлов.
"Берое": Виолина Кочвева 11, Жаклин Златанова 8, Гергана Иванова 14, Матея Тавич 9, Сара Бут 14 (Радостина Димитрова 7, Карина Константинова 5, Теодора Динева 4, Стефани Пендова, Петя Бояджиева). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии: Мирослав Томов, Серафим Петров.

Зала: „Младост“-през празни трибуни.
14.12.2020, 10:31 часа