"Монтана" загуби дербито с "Берое" в Адриатическата лига

"Монтана" загуби дербито с "Берое" в Адриатическата лига Баскетболистките на "Монтана" допуснаха тежка загуба със 73:54 като гости на "Берое" в българското дерби от VIII кръг на турнира за Купата на Адриатическата лига. Това бе трета среща между двата отбора в разстояние само на шест дни, балансът от тях е 2-1 в полза на беройки.
Двубоят в зала „Общинска“ в Стара Загора започна равностойно и чак в края домакините успяха да дръпнат с 6 точки. Във втората част обаче монтанчанки допуснаха серия от грешки и за 10 минути успяха да вкарат едва 4 точки срещу 18 на съперника си.
По същия начин се разви мачът и след почивката, като в 29-та мин. домакините направиха най-голямата си разлика до момента 60:32. В последната четвърта час възпитаничките на треньора Стефан Михайлов стояха по-добре и да запишат успех с 22:13.
Димана Макариева завърши с 13 точки за "Монтана".
Анджела Делич се отличи със 17 точки за "Берое".

"Берое" (Стара Загора) - "Монтана" 73:54 (20-16, 18-4, 22-12, 13-22)

"Берое": Виолина Кочвева 11, Жаклин Златанова 11, Матея Тавич 7, Анжелика Делич 17, Сара Бут 11 (Радостина Димитрова 11, Петя Бояджиева 5, Гергана Иванова 14, Карина Константинова, Теодора Динева, Стефани Пендова, Преслава Колева). Треньор: Татяна Гатева.
"Монтана": Изабела Рамона 12, Димана Макариева 13, Снежана Алексич 10, Акийла Мейз 5, Христина Иванова 9 (Виктория Стойчева 2, Габриела Николова 2, Евгения Нацкина 1, Александра Петрова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Никола Милорадович, Петър Пешич, Неманя Ковачевич.

Зала: „Общинска“-през празни трибуни.
17.12.2020, 22:16 часа