Хандбалистите на „Локомотив“ /Мездра/ загубиха от „Левски“ /Левски/ в дербито на новаците в групата /снимки/

Хандбалистите на „Локомотив“ /Мездра/ загубиха от „Левски“ /Левски/ в дербито на новаците в групата /снимки/ Дебютантът "Локомотив" /Мездра/ загуби с 26:31 (7:15) от другия новак в групата - "Левски" (гр. Левски), в отложена среща от 10-ия кръг на мъжкото хандбално първенство в „А“ РХГ. Двубоят се игра в спортна зала „Арена Вършец“, като поради въведените в страната извънредни противоепидемични мерки се проведе без публика. За гостите това е първа победа в шампионата, а за домакините - осмо поражение от началото на сезона.
Мачът започна равностойно и до 10-ата минута вървеше гол за гол. Постепенно гостите взеха преднина - 3:7 в 15 мин., 5:10 в 20 мин., 7:12 в 25 мин., и затвориха първата част при резултат 7:15.
През второто полувреме домакините се опитаха да направят обрат, но в крайна сметка успяха да сведат разликата до 5 гола - 26:31. От спортно-техническото ръководство на „железничарите“ имаха претенции към някои от отсъжданията на съдийския тандем Теодор Илиев - Евелина Методиева, тъй като локомотивци завършиха мача с трима отстранени състезатели заради червени картони - Йордан Тонов, Валентин Гачев и Никола Кръстев.
Най-много попадения за гостите - 11, отбеляза Диан Василев, следван от Тихомир Кирилов - 5, Иван Боянов - 4, Георги Христов и Момчил Брунков - по 3, Иван Драгиев, Светослав Сашев, Мартин Кутов, Михаел Любчев и Метин Мюртезов - по 1.
За домакините най-резултатни бяха Илиян Младенов и Божидар Симеонов, които реализираха съответно 9 и 8 гола. Останалите попадения за мездренци вкараха Милен Валентинов - 4, Йохан Марков - 3. Йордан Тонов и Никола Кръстев - по 1.
В другия отложен двубой, който се игра този уикенд, вицешампионът "Пирин 64" /Гоце Делчев/ победи "Локомотив" /Горна Оряховица/ с 29:24 (11:14) в среща от 6-я кръг на шампионата. Така неврокопчани се изкачиха на второ място с 14 точки, колкото има и третият - "Шумен-61" /Шумен/. Лидер е "Осъм" /Ловеч/ с 16 т., но ловчанлии имат един мач повече.
"Локо" /Мездра/ е на девето място след есенния дял от първенството с 2 т. и голова разлика 243:313 (-70). Със същия точков актив и голово съотношение 241:311 (-70), но с победа в директния двубой, осми е "Левски" /Левски/. На последната, десета позиция е "Добруджа" /Добрич/ с 2 т. и голова разлика 210:285 (-75).
Тази седмица хандбалистите на "Локомотив" /Мездра/ са на подготвителен лагер във Вършец, а в събота, 23 януари, от 14 часа приемат "Пирин-64" /Гоце Делчев/ в двубой от първия пролетен кръг на шампионата.
18.01.2021, 16:32 часа