Баскетболистките на "Монтана" се препънаха в Баня Лука

Баскетболистките на "Монтана" се препънаха в Баня Лука Баскетболистите на "Монтана" допуснаха четвърта загуба от началото на сезона в турнира на Адриатическата лига. В среща от Х кръг на надпреварата възпитаничките на треньора Стефан Михайлов бяха надиграни с 69:64 като гости на "Орлови" (Баня Лука). Гостите отново бяха без Виктория Стойчева, която има здравословен проблем.
Двубоят в празната зала „Обиличево“ започна сравнително равностойно, но във втората част домакините заиграха агресивно, а след почивката поведоха с двуцифрен резултат. В последната четвърт монтанчанки се активизираха, но времето за обрат не им стигна.
Снежана Алексич бе най-полезна за "Монтана" с 23 точки, с които стана топ-реализатор на мача. Бразилката Изабела Рамона се отличи с дабъл-дабъл мача 13 т. и 11 борби. Новото попълнение Шериз Уилямс разочарова и завърши със скромния актив от 4 т.
С 21 т. Тамара Раич бе най-резултатна за победителките.
След този кръг двата отбора и словенския "Цинкарна" /Целе/ разделят третото място. Лидер е "Будучност" (Подгорица), а негов подгласник "Берое" (Стара Загора).

"Орлови" (Баня Лука) – "Монтана" 69:64 (18-17, 25-17, 14-13, 12-17)

"Орлови": Владинка Ерак 13, Драгана Свитлица 11, Марина Ристич 10, Тамара Раич 21, Анжела Глигич 14 (Теодора Требовац).

"Монтана": Шериз Уилямс 4, Изабела Рамона 13, Димана Макариева 8, Снежана Алексич 23, Христина Иванова 3 (Евгения Нацкина 7, Александра Петрова 4, Габриела Николова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Борис Хартман, Крунослав Холевац, Филип Липовац.
Зала: „Обиличево“-пред празни трибуни.
21.01.2021, 10:13 часа