"Монтана" падна 1:2 от 11-ия в сръбската Супер лига

"Монтана" падна 1:2 от 11-ия в сръбската Супер лига Във втората си контролна среща на лагера в Алания отборът на "Монтана" бе надигран с 2:1 от сръбския елитен "Младост" (Лучани).
Съперникът на монтанци поведе в резултата в 10-та мин. след добре организирана многоходова атака. Исканият от Левски ляв бек Давид Кики изравни в 70-та мин. Тогава 26-годишният национал на Бенин бе изведен пред пеналта от Владимир Айтов и с неспасяем шут изпрати топката в мрежата. 11-ия в класирането на сръбската Супер лига се възползва от лошо върната от Айтов топка и вкара победния си гол в 87-та мин.
Старши треньорът на "Монтана" Атанас Атанасов използва два различни състава през двете полувремена, като след почивката в игра се появиха Иван Михов и Румен Георгиев, които пропуснаха първата проверка със "Стал" (Миелец) от Полша (1:1) заради леки контузии.
Следващата контролна среща на монтанци в Алания е в сряда, 27 януари, срещу косовския "Балкани" (Суха река).

"Монтана" I: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Радослав Терзиев, Михаел Орачев, Раян Сенхаджи, Стоян Предев,Тони Тасев, Стефан Каменов, Бари Билал, Янко Ангелов, Николай Минков.

"Монтана" II: Петър Петров, Валери Христов, Стефан Цонков, Давид Кики, Иван Михов, Йордан Йорданов, Димитър Законов, Владимир Айтов, Росен Кръстев, Румен Георгиев,Сергей Георгиев.
25.01.2021, 19:19 часа