"Монтана" даде само гейм на "Пирин" /Разлог/

"Монтана" даде само гейм на "Пирин" /Разлог/ В отложена среща от VIIкръг на волейболната Суперлига отборът на "Монтана" победи с 3:1 (23-25, 25-18, 25-17, 25-13) гостуващия в зала „Младост“ "Пирин" (Разлог).
Интрига в мача имаше само в първия гейм, в който честа смяна на водачеството тимът от Югозападна България спечели с 25-23. В следващите три части монтанчани доминираха, като най-убедителни бяха в четвъртата, в която дадоха едва 13 точки на съперника.
220-сантиметровият диагонал Максим Сапожков стана топреализатор на двубоя с 27 т. (5 аса, 1 блокада) и получи плакет за MVP най-полезен състезател в мача. Георги Елчинов се отличи с 12 т. за победителите, с една по-малко от него завърши капитанът Радослав Попов. За Пирин над всички бе Мартин Юруков 24 т. (1 ас, 1 блокада).
Това бе четвърта победа за "Монтана" от началото на сезона, като отборът има и 5 загуби и на този етап е непоклатим на шестото място във временното класиране.
Следващия петък, 26 февруари възпитаниците на треньора Даниел Пеев приемат шампиона "Нефтохимик" (Бургас).

"Монтана" – "Пирин" (Разлог) 3:1 (23-25, 25-18, 25-17, 25-13)

"Монтана": Радослав Попов-кап.11, Максим Сапожков 27, Тодор Костов 10, Златан Йорданов, Стефан Чавдаров 12, Максим Крескин 3 (Георги Елчинов 12, Димитър Калчев 3, Александър Кордев, Любослав Симеонов, Виктор Костадинов, Мартин Божилов-либеро, Методи Методиев-либеро). Треньор: Даниел Пеев.
"Пирин": Петър Петров 8, Стивън Димитров 7, Александър Симеонов 7, Кристофър Петров 3, Мартин Юруков 24, Константин Нешев 2 (Красимир Гайдарски, Божидар Георгиев, Стилиян Асенов, Христо Колев-либеро, Виктор Копанаров-либеро). Треньор: Северин Димитров.

Съдии: Илиян Георгиев, Хари Салабашиян.

Зала: „Младост“-без публика.
20.02.2021, 10:35 часа