"Ботев" /Враца/ победи с 3:0 "Черноморец" /Балчик/ и продължава напред за Купата

"Ботев" /Враца/ победи с 3:0 "Черноморец" /Балчик/ и продължава напред за Купата "Ботев" /Враца/ постигна успех с 3:0 над "Черноморец" /Балчик/ в сблъсък от 1/8-финалите за Купата на България. Попаденията за домакините реализираха Даниел Генов (78, 84) и Петър Атанасов (90).
Домакините стартираха по-добре срещата, но в първите минути на двубоя липсваха опасности пред вратата на Павлин Евтимов.
Двата тима не успяха да си отбележат попадения през първото полувреме и се оттеглиха на почивката при нулево равенство.
По-добрата игра на тима от efbet Лига доведе и до първия гол в двубоя. В негов автор се превърна Даниел Генов, който наказа Павлин Евтимов в 78-ата минута. Шест по-късно отново крилото се разписа, но този път от дузпа.
В последните секунди на мача Петър Атанасов оформи крайния резултат на стадион "Христо Ботев".

"Ботев" /Враца/ - "Черноморец" /Балчик 3:0

1:0 Даниел Генов (78)
2:0 Даниел Генов (84-д)
3:0 Петър Атанасов (90)

Стартови състави:
"Ботев" (Враца): Дамян Дамянов, Ангел Цолов, Венцислав Керчев, Костадин Ничев, Димитър Буров, Мирослав Маринов, Педро Лагоа, Христо Златински, Юлиан Ненов, Даниел Генов, Валери Домовчийски
"Черноморец" (Балчик): Павлин Евтимов, Мирослав Начев, Даниел Георгиев, Кристиян Калудов, Иван Иванов, Евелин Георгиев, Кристиян Георгиев, Ивайло Русев, Николай Пантев, Румен Николов, Данаил Димов

Стадион: "Христо Ботев", Враца

Съдия: Благой Манов