"Левски" /Лом/ унижи с 6:0 "Пещера" /Галата/ /снимки/

"Левски" /Лом/ унижи с 6:0 "Пещера" /Галата/ /снимки/  В среща от ХХ кръг на първенството на Северозападната трета лига убедителният лидер в класирането "Левски" (Лом) разгроми с 6:0 "Пещера" (Галата).
Със задружни усилия гостите опазиха вратата си суха чак до 41-та мин. До тогава удар от фаул на Мариян Огнянов-Мацата срещна гредата, а голове на Георги Цеков и Николай Николов бяха отменени заради засада. Четири минути преди почивката Петко Петков центрира от ляво и Цеков разпечата вратата на Георги Мирчев.
През второто полувреме сините от Лом се развихриха. Отново Цеков удвои в 51-та мин., след разиграна заучена ситуация, при която Огнянов центрира от фаул, а Кристиян Григоров свали топката с глава на бившия нападател на "Ком" (Берковица) и "Кариана" (Ерден). Николай Николов направи резултата класически в 62-та мин. след асистенция на Мартин Динов. Пет по-късно Григоров засече с глава центриране на Огнянов и направи 4:0. До края на мача Николов отбеляза още веднъж в 72-та мин., а крайният резултат оформи Мариян Огнянов три минути преди последния съдийски сигнал. Тогава лидерът на домакините прехвърли вратаря, той успя да отклони топката, но Огнянов с глава я изпрати в мрежата му.

"Левски": Деян Вълков, Алекс Георгиев, Георги Цеков (57-Йордан Георгиев), Деян Иванов (75-Гален Ненов), Кристиян Григоров, Мариян Огнянов, Лъчезар Георгиев, Петко Петков (70-Рангел Абушев), Пиер Пиеров (46-Мартин Динов), Николай Христов-кап., Николай Николов. Треньор: Благой Кръстанов.

"Пещера": Георги Милчев, 15. Златко Радославов, 23. Милко Милков, 11. Юлиян Младенов (капитан), 8. Младен Русков, 4. Младен Ивайлов, 19. Руси Шутев, 6. Румен Миков, 14. Радан Маринов, 94. Младен Ванев, 9. Славей Младенов.
08.03.2021, 09:43 часа