Волейболистите на "Монтана" с решителна крачка към ½ финалните плейофи

Волейболистите на "Монтана" с решителна крачка към ½ финалните плейофи Отборът на "Монтана" стартира с убедителна победа в ¼ финалните плейофи от първенството на Суперлигата.
Северозападният тим разби с 3:0 (13, 19, 13) като гост "Марек". В петък е вторият мач в зала „Младост“, а в серията се играе до две победи.
Възпитаниците на треньора Даниел Пеев започнаха ударно двубоя в Дупница, като позволиха на съперника си да отбележи едва 13 точки в първия гейм. Вторият също премина под диктовката на монтанчани, макар домакините на моменти да се опитваха да се противопоставят. Гостите затвориха третата част на 13, а мача за малко повече от час.
С по 13 точки за победителите се отличиха Тодор Костов и Максим Сапожков. С по 9 т. завършиха капитанът на "Монтана" Радослав Попов и националът Стефан Чавдаров.