"Монтана" загуби гостуването на "Лудогорец" след спорна дузпа /снимки/

"Монтана" загуби гостуването на "Лудогорец" след спорна дузпа /снимки/ Шампионът „Лудогорец“ постигна важна победа по пътя си към нова титла на България.
В мач от 23-ия кръг на efbet Лига “орлите” надиграха трудно с минималното 1:0 „Монтана“. Единственото попадение падна в 73-ата минута от дузпа, като точен бе Клаудиу Кешерю.
Като цяло тимът от Разград не остави съмнения, че е по-класният тим, но така и не съумя да надиграе категорично съперника, който се отбраняваше добре през почти целия двубой. На моменти гостите стояха равностойно срещу „Лудогорец“, но една грешка, която костваше дузпата се оказа причина за поражението.
Срещата започна равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата. Така или иначе обаче преди почивката до попадения не се стигна. Пропуски за „Лудогорец“ направи Клаудиу Кешерю, който на два пъти можеше да отбележи, но Марио Кирев го спря.
Втората част не се различаваше особено от първата и „Лудогорец“ имаше надмощие, което обаче не успяваше да материализира в чисти положения. Така се стигна до 73-ата минута, когато Реян Сенхаджи спъна в наказателното поле Кешерю и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана румънецът и без проблеми реализира.
До края на мача „Лудогорец“ контролираше ситуацията на терена и не даде шанс на „Монтана“ да си тръгне поне с точка.

„Лудогорец“ 1:0 „Монтана“
1:0 Кешерю (73-д)

Стартови състави:
„Лудогорец“: 1. Кахлина, 22. Икоко, 21. Григоре, 24. Вердон, 82. Йорданов, 7. Сантана, 25. Баджи, 11. Десподов, 88. Вандерсон, 95. Каули, 28. Кешерю
„Монтана“: 1. Кирев, 25. Башлиев, 4. Терзиев, 33. Цонков, 24. Кики, 5. Сенхаджи, 10. Айтов, 6. Ангелов, 13. Йорданов, 23. Георгиев, 19. Кръстев
10.04.2021, 19:30 часа