"Монтана" тръгна със загуба от "Берое" в борбата за титлата /снимки/

"Монтана" тръгна със загуба от "Берое" в борбата за титлата /снимки/ Баскетболистките на "Монтана" започнаха с фалстарт финалните плейофи за шампионската титла в „А“ група.
Воденият от треньора Стефан Михайлов северозападен тим се препъна у дома със 76:79 от единствения си конкурент през сезона "Берое" (Стара Загора). Гостите за първи път се появиха в пълен състав и бяха водени от старши треньорката си Татяна Гатева, която заедно с част от опитните състезателки преминаха през COVID-19.
С размяна на кошове започна срещата в зала „Младост“, но след сравнително равностойното начало домакините наложиха контрол върху играта и след серия от 7-0 затвориха първата част с 5 точки актив. В началото на втората монтанчанки бяха още по-убедителни отбелязвайки 14 последователни точки срещу нито една на съперника. Беройки обаче постепенно се съвзеха и след почивката тотално доминираха. В средата на четвъртата част заралийки вече имаха аванс от 7 т., но домакините намалиха грешките и 69 секунди преди сирената успяха да изравнят резултата 75-75. В оставащото до края време Монтана успя да отбележи само веднъж и то от линията за наказателен удар, докато "Берое" отговори с 4 точки, а опитът с далечна стрелба на Христина Иванова да прати срещата в продължение се оказа неуспешен.
Поредния си силен мач за домакините направи бразилката Изабела Рамона – 27 т., 14 борби и 5 асистенции. С дабъл-дабъл за "Монтана" завърши Христина Иванова 16 т., 11 борби. За победителките Жаклин Златанова се отличи с 22т. и 11 борби, а американката Сара Бут вкара 10 т. и спечели 15 борби.
В неделя, 18 април, от 18:00 часа е втората среща в зала „Младост“ между двата отбора. В серията се играе до три победи и продължава в Стара Загора на 21 и 23 април.

"Монтана" – "Берое" (Стара Загора) 76:79 (20-15, 24-17, 18-31, 14-16)

"Монтана": Виктория Стойчева 5, Изабела Рамона 27, Габриела Николова 3, Димана Макариева-кап. 6, Христина Иванова 16 (Евгения Нацкина 10, Снежана Алексич 6, Александра Петрова 3, Дебора Филипова). Треньор: Стефан Михайлов.
"Берое": Виолета Кочева-кап.10, Жаклин Златанова 22, Радостина Христова 4, Матея Тавич 17, Сара Бут 10 (Гергана Иванова 12, Карина Константинова 2, Теодора Динева 2, Преслава Колева). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии: Мартин Хорозов, Стефан Стефанов, Серафим Петров.

Зала:„Младост"-без публика.
17.04.2021, 14:22 часа