Баскетболистките на "Монтана" се върнаха в играта за титлата /снимки/

Баскетболистките на "Монтана" се върнаха в играта за титлата /снимки/ Баскетболистките на "Монтана" се наложиха над "Берое" със 77:72 и изравниха на 1-1 резултата във финалния плейоф за титлата в „А“ група.
Спорът между двата големи съперника през последните два сезона продължава в общинската зала в Стара Загора на 21 и 23 април, играе се до три победи, а при ново равенство новият шампион ще бъде определен отново в зала „Младост“ на 26-ти.
Мачът започна лошо за домакините, които бяха догонващи в резултата, през първата част, но стабилизираха играта си през втората и се оттеглиха на почивка с точка аванс. Доминацията им продължи и през третата четвърт, за да стане разликата двуцифрена. В последната част беройки се опитаха да повторят подвига си от първата среща, но този път нямаха достатъчно аргументи.
За пореден път над всички в състава на Монтана бе бразилката Изабела Рамона, която отбеляза 22 точки и към тях добави 7 борби и 8 асистенции. Силно игра и американката Шерийз Уилямс, която изригна със 17 т. и 18 борби. С  дабъл-дабъл завърши и капитанката на отбора Димана Макариева – 11 т. и 10 борби. За "Берое" най-резултатна с 16 т. бе Матеа Тавич.

"Монтана" – "Берое" (Стара Загора) 77:72 (12-19, 26-18, 21-10, 18-25)

"Монтана":Виктория Стойчева 13, Шериз Уилямс 17, Изабела Рамона 22, Димана Макариева-кап. 11, Христина Иванова 14 (Евгения Нацкина Габриела Николова 3, Дебора Филипова). Треньор: Стефан Михайлов.
"Берое":Теодора Динева 5, Виолета Кочева-кап.10, Жаклин Златанова 10, Матеа Тавич 16, Сара Бут 4 (Радостина Христова 10, Карина Константинова 9, Гергана Иванова 8, Петя Бояджиева). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии:Мирослав Томов, Славчо Нучев, Младен Субашиев.

Зала:„Младост‘-без публика.
19.04.2021, 10:17 часа