"Монтана" отново загуби от "Берое" и сдаде титлата /снимки/

"Монтана" отново загуби от "Берое" и сдаде титлата /снимки/ Отборът на "Монтана", без контузената Виктория Стойчева в състава си, отстъпи със 77:82 и при второто си гостуване на "Берое" и загуби с 1-3 финалната плейофна серия за златните медали в баскетболната „А“ група.
Така след два поредни успеха над този съперник - през 2018 и 2019 г., през миналата година сезонът бе прекъснат заради пандемията от COVID-19, възпитаничките на треньора Стефан Михайлов-Стьопата сдадоха титлата.
За домакините пък това бе историческа първа шампионска титла, в един невероятен за тях сезон, в който спечелиха Купата на България и триумфираха в турнира на Адриатическата лига.
Мачът започна кош за кош като в първата част беройки имаха крехка преднина от три точки, а на почивката монтанчанки водеха с 39:36. Второто полувреме започна с три безуспешни атаки за "Монтана" и домакините си върнаха водачеството, което не изпуснаха до края, като позволиха само едно изравняване на резултата - 69:69.
И петте баскетболистки на "Монтана", които започнаха мача от първата минута завършиха с двуцифрен актив, като отново най-полезна бе бразилката Изабела Рамона - 24 т., 7 асистенции и 4 борби. За "Берое" американката Сара Бут се отличи с дабъл-дабъл 19 т. и 13 борби, а най-резултатна бе капитанката на отбора Виолина Кочева – 21 т.

"Берое" (Стара Загора) - "Монтана" 82:77 (25-22, 11-17, 26-20, 20-18)

"Берое": Виолина Кочева-кап.21, Жаклин Златанова 14, Гергана Иванова 16, Матеа Тавич 10, Сара Бут 19 (Теодора Динева 2, Радостина Христова, Карина Константинова). Треньор: Татяна Гатева.

"Монтана": Шерийз Уилямс 10, Изабела Рамона 24, Димана Макариева-кап. 14, Евгения Нацкина 10, Христина Иванова 19 (Дебора Филипова, Александра Петрова, Габриела Николова, Габриела Ангелова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Ивайло Ресиловски, Николай Циинцарски, Станимир Русев.

Зала: „Общинска“-без публика.
24.04.2021, 11:49 часа