"Монтана" стигна само до 1:1 срещу "Берое" /Стара Загора/

"Монтана" стигна само до 1:1 срещу "Берое" /Стара Загора/ "Монтана" и "Берое" завършиха 1:1 в мач от 26-ия кръг на efbet Лига и последен за тях от редовния сезон. Гостите от Стара Загора поведоха с гол на бившия футболист на домакините Иван Минчев (40), а Владимир Айтов (62) изравни. След равенството заралии си гарантираха място в топ 6 на елита.
Още в 3-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на Алиун Фал пред голлинията. Изненадващо съдията Георги Николов не показа червен картон на Фал. Зад топката застана Тони Тасев, но Душан Перниш спаси удара от бялата точка. Повторенията показаха, че Перниш не бе стъпил на голлинията при изпълнението на Тасев и по всички правила на играта дузпата трябваше да бъде изпълнена отново, но и това не се случи.
В 7-ата минута реферът показа само жълт картон за изключително грубо нарушение на Янко Ангелов срещу футболист на "Берое". Шест минути след това Тони Тасев шутира от далечна дистанция, но Перниш изби топката. В 28-ата минута Иван Минчев изпълни пряк свободен удар и прехвърли стената, но Макенджиев спаси. Десетина минути преди почивката Тони Тасев центрира и Владимир Айтов отправи удар с глава, а топката премина на сантиметри покрай вратата на Перниш.
В 40-ата минута бившият футболист на "Монтана" Иван Минчев даде преднина на гостите с удар от средна дистанция. Топката стигна до него след пробив на Стив Фуртадо и неуспешен пас към Мартин Камбуров.
Малко след почивката Макенджиев спаси вратата след удар на връхлетелия в наказателното поле Иван Минчев, който бе изведен с чудесен пас от Алиун Фал.
В 62-ата минута Кики центрира отляво в наказателното поле и при получилото се разбъркване резервата Сергей Георгиев успя да чукне топката от легнало положение към Владимир Айтов, който се разписа за 1:1.
"Берое" се опита да отвърне на удара и в 76-ата минута Иван Минчев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на домакините и Мартин Камбуров игра с глава, но прати топката в аут. Гостите натиснаха и в 87-ата минута Мартин Камбуров изведе Еривалдо на добра позиция, но Макенджиев успя да отрази удара.
След равенството "Берое" се върна на петата позиция с 37 точки и си гарантира участие в плейофната фаза на първата шестица. "Монтана" остана на последното място с 20 точки и ще се бори за своето оцеляване в елита.

"Монтана - "Берое" 1:1

0:1 Иван Минчев (40)
1:1 Владимир Айтов (62)

Стартови състави:
"Монтана": 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 33. Стефан Цонков, 24. Давид Кики, 3. Иван Михов, 13. Йордан Йорданов, 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев, 10. Владимир Айтов, 22. Стефан Каменов, 11. Николай Минков, Ст. треньор: Атанас Атанасов

"Берое": 12. Душан Перниш, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 18. Илиас Хасани, 25. Георги Ангелов, 94. Илиян Стефанов, 20. Стив Фуртадо, 19. Александър Василев, 11. Алиун Фал, 73. Иван Минчев, 9. Мартин Камбуров, Ст. треньор: Петър Колев
24.04.2021, 21:58 часа