"Монтана" победи с 2:0 "Янтра" /Габрово/ /снимки/

"Монтана" победи с 2:0 "Янтра" /Габрово/ /снимки/ "Монтана" победи с 2:0 "Янтра" (Габрово) пред около 250 зрители на стадион „Огоста“, сред които двама привърженици на гостите.
Габровци играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Даниел Гаджев получи втори жълт и червен картон.
Гостите изненадващо влязоха по-семело в мача, пресираха съперника си в неговата половина, но така и не създадоха ситуация за гол пред вратата на Ферди Мюмюнов, за който това дебютът му с екипа на монтанци в първенството на Втора лига. При първата си по-добра атака домакините поведоха. Това стана в 14-та мин., когато Лиандро Мартисс прецизен пас пусна топката в коридор към Идрисс Фудил, той финтира защитник и с левия крак я изпрати  майсорски в горния десен ъгъл за 1:0. В 26-та мин. Димитър Буров проби от ляво и намери в наказателното поле Владиславв Цеков-Каската, но той шутира силно и над вратата. Секунди по-късно Мартис изведе Стефан Христов сам срещу вратаря, но той не успя да го преодолее и изпусна отлична възможност да покачи.
"Янтра" можеше да изравни в 37-та мин., но 18-годишният Георги Недков изпусна сам срещу вратаря. До края на полувремето пропуск направиха Ивайло Иванов от гостите и Стефан Христов от домакините.
След почивката отборът на "Монтана" доминираше, улеснен до голяма степен и от изгонването на Гаджев. 2:0 направи влезлият като резерва Атанас Карачоров, завършил успешно постепенна атака в 80-та мин. Две минути след като влезе в игра Росен Кръстев можеше да направи резултата класически, но битата от него топка премина на сантиметри от лявата греда.

"Монтана" – "Янтра" (Габрово) 2:0

"Монтана": 1.Ферди Мюмюнов, 21.Александър Башлиев, 33.Стефан Цонков, 14.Димитър Буров, 2.Стоян Предев, 13.Йордан Йорданов-кап., 7.Лиандро Мартис, 22.Стефан Каменов, 20.Владислав Цеков (59-15.Атанас Карачоров), 17.Идрисс Фудил (59-18.Николай Николов (81-6.Георги Манолиу), 99.Стефан Христов (81-19.Росен Кръстев). треньор: Светлан Кондев.
"Янтра": 23.Петър Иванов, 89.Мартин Ангелов, 27.Георги Върбанов, 16.Константин Иванов, 25.Преслав Петров, 24.Даниел Гаджев, 6.Петър Казаков-кап., 71.Тони Иванов, 19.Олджай Алиев (46-3.Симеон Чатов), 10.Ивайло Иванов, 17.Георги Недков (83-9.Иван Петков). Треньор: Сашо Ангелов.

Голмайстори: 1:0 Идрисс Фудил (14), 0:2 Атанас Карачоров (80)

Главен съдия: Димитър Буров.
Асистенти: Асен Крумов, Петър Рангелов.

Жълти картони: Николай Николов (Монтана); Даниел Гаджев, Ивайло Иванов(Янтра).
Червен картон: Даниел Гаджев(Янтра 56-та мин.).

Стадион: „Огоста”-250 зрители.
12.09.2021, 21:19 часа