"Монтана" не се даде на "Миньор" в Перник

"Монтана" не се даде на "Миньор" в Перник "Монтана" си тръгна с точка от „Стадиона на мира“ в Перник завършвайки наравно 1:1 с местния "Миньор".
С голяма доза късмет Ивайло Димитров-Косъма изведе домакините напред в резултата в средата на първото полувреме. В най-добрия си мач с екипа на монтанци от началото на сезона Стефан Христов изравни след почивката. Проливният дъж излял се преди мача над региона направи терена изключително тежък за игра, а топката често спираше в локвите и изненадваше неприятно футболистите и на двата отбора.
Домакините упражниха лек натиск в началото на мача, но монтанци постепенно изравниха играта и първи стигнаха до ситуация за гол. В 19-та мин. Стефан Христов нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но веатарят Даниел Леонтиев плонжира и изби в корнер. Девет минути по-късно Владислав Цеков-Каската засече центриране от дясно на Йордан Йорданов, но отново стражът на „чуковете“ се намеси авторитетно. От нищото "Миньор" поведе в 32-та мин. Тогава след случаен рикошет в тялото на Идрисс Фудил топката попадна у Ивайло Димитров-Косъма, той се пребори със Стефан Цонков в пеналта и с удар покрай вратаря откри резултата. Две спорни засади във вреда на гостите белязаха последните минути на първото полувреме.
"Монтана" започна по-активно след почивката и в 48-та мин. далечен шут на Фудил  премина покрай лявата греда. Малко след това отново белгийският плеймейкър обстрелва вратата на домакините. След час игра старши треньорът на монтанци Светлан Кондев направи две смени, като Атанас Карачоров замени неубедителния Лиандро Мартис, а Росен Кръстев влезе на мястото на Цеков. Малко след това двама нови влязоха в игра и за "Миньор". В 66-та двамата взаимодействаха, но след рикошет в тялото на защитник топката излезе в корнер. При неговото изпълнение Стефан Христов се справи последователно със Веселин Васев и Андреас Васев и изпрати топката в мрежата за 1:1, като това бе първи гол за него от началото на сезона. В ответната атака Ферди Мюмюнов спаси удара на останали сам срещу него Ивайло Димитров. В 73-та мин. домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Александър Башлиев, но главният съдия Драгомир Драганов прецени, че няма умисъл. При мелето пострада защитникът на монтанци Димитър Буров, който бе заменен принудително от Даниел Стоянов. В 78-та мин. пък Цонков спаси сигурен гол избивайки пред голлинията влизащата  във вратата топка. Домакините натиснаха и в първата минута на добавеното време Четин Садула шутира опасно, но вратарят Ферди Мюмюнов спаси. В ответната контаатака Георги Купенов спря с нарушение на границата на пеналта Атанас Карачоров, а Йорданов стреля от фаул над стената. Секунди по-късно съдията видя наршушение срещу вратаря Леонтиев на Карачоров, който стигна пръв до топката.

"Миньор" (Перник) – "Монтана" 1:1

"Миньор": 12.Даниел Леонтиев, 20.Андреас Васев, 23.Павлин Чиликов, 24.Георги Купенов, 14.Четин Садула, 15.Емил Ценов (65-5.Веселин Васев), 30.Божидар Васев, 19.Християн Казаков, 13.Добромир Бонев (65-8.Кристиян Слишков), 17.Иван Вълчанов, 10.Ивайло Димитров. Треньор: Христо Янев.

"Монтана": 1.Ферди Мюмюнов, 21.Александър Башлиев, 33.Стефан Цонков, 14.Димитър Буров (76-4.Даниел Стоянов), 2.Стоян Предев, 13.Йордан Йорданов-кап., 7.Лиандро Мартис (57-15.Атанас Карачоров), 22.Стефан Каменов, 20.Владислав Цеков (57-19.Росен Кръстев), 17.Идрисс Фудил (72-18.Николай Николов), 99.Стефан Христов. Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстори: 1:0 Ивайло Димитров (32), 1:1 Стефан Христов (67).

Главен съдия: Драгомир Драганов.
Асистенти: Димо Вълчев, Живко Петров.

Жълти картони: Божидар Васев, Георги Купенов (Миньор); Стефан Цонков, Даниел Стоянов (Монтана).

Стадион: „Миньор”-500 зрители.

18.09.2021, 17:19 часа