„Бдин“ обърна „Локомотив“ /Мездра/ за нови 3 точки в актива си /снимки/

„Бдин“ обърна „Локомотив“ /Мездра/ за нови 3 точки в актива си /снимки/ „Бдин“ /Видин/ победи като домакин „Локомотив“ /Мездра/ с 3:1 в среща от 8-ия кръг на Северозападната Трета футболна лига.
Домакините взеха инициативата от първия съдийски сигнал, но първото попадение бе в актива на гостите.
В 9-ата минута Лионел Матадос завърши хубава атака на „железничарите“ за 0:1. Състезателите на „Бдин“ „натиснаха газта“ и в следващите минути мачът се игра пред вратата на гостите. Цветомир Тодоров, Брайан Асенов и Валдемар Стоянов бяха близо до изравнителното попадение. Голът обаче падна едва в 35-ата минута след солова акция на Брайан Асенов.
Втората част започна отново с натиск на домакините, който бе оползотворен в 61-вата минута след спорно попадение на Александър Соколов. Крилото на домакините напредна отляво, видя, че стражът на "Локомотив" е на няколко метра пред своята врата и го прехвърли с хубав далечен удар. Топката се отклони от гредата и тупна около голлинията. Страничният съдия отсъди попадение за „Бдин“, което разгневи състезателите и ръководството на „Локомотив“, но главният рефер се съобрази с мнението на своя помощник.
Мачът бе решен окончателно в 89-ата минута, когато след центриране Валдемар Стоянов отбеляза с глава с плонж в наказателното поле на гостите.
„Показахме характер. Лошо тръгна мачът за нас- при първата си атака отборът на гостите успя да ни обележи гол, след това създадохме редица положения, но за съжаление не успяхме да реализираме и половината от тях. Все пак хубавото е, че до края на първото полувреме успяхме да възстановим равенството. Проявихме характер, воля и не на последно място- майсторство, и съумяхме да обърнем отбора на „Локомотив“ Мездра“, коментира след мача помощник-треньорът на „Бдин“ Павел Огнянов.
В този мач за “Бдин“ играха:
1.  Ивай Сайков, 5. Ивайло Иванов, 9. Денис Николов, кап., 3. Стефан Стефанов (2. Стойчо Стойков), 4. Ангел Цолов, 6. Калоян Цветков, 19. Светослав Валериев, 17. Брайан Асенов, 14. Александър Соколов (16. Деян Захариев), 10. Цветомир Тодоров (8. Руслан Куанг) 7. Валдемар Стоянов (18. Кристиян Йошов).
"Локомотив" /Мездра/:
31. Кристиян Дяков, 13. Мариян Кусев, 3. Генади Петров кап., 17. Васислав Димитров, 88. Стоян Иванов (8. Гроздан Илиев), 6. Митко Милчев (18. Методи Янков), 21. Петър Петков (10. Паоло Петков), 19. Николай Ганчев, 14. Пламен Венелинов, 11. Лионел Матадос, 7. Ивайло Златев.
В деветия кръг „Бдин“ Видин ще гостува на един от лидерите в класирането „Спартак“ Плевен. Мачът е в събота, 2 октомври.
По програма, в 10-ия кръг на първенството „Бдин“ ще почива.
Следващото домакинство на "бдинци" е на 16 октомври срещу дубъла на „Ботев“ /Враца/. Мачът от 11-ия кръг е от 16 часа.
26.09.2021, 11:20 часа