"Монтана" отново се разправи с лекота с РМУ "Бановичи" /снимки/

"Монтана" отново се разправи с лекота с РМУ "Бановичи" /снимки/ Баскетболистките на "Монтана" спечелиха и втората си среща с РМУ "Бановичи".
Този път в ролята си на гост в зала „Младост“ петкратният шампион на България отнесе босненския тим с 99:39. Монтанчанки убиха рано-рано интригата, като бяха най-убедителни във втората част, която затвориха при резултат 30-4, за да се оттеглят на почивка с огромната преднина от 48 т. През второто полувреме мачът се доиграваше.
За символчините домакини Милица Драгичевич бе най-резултатна с 19 т. С толкова изригна за "Монтана" и тийнейджърката Габриела Ангелова. Привлечената от столичния "Септември" Борислава Денчева се отличи с 15 т. и към тях добави 9 борби и 6 асистенции. Едва във втория си мач за сезона, завърналата се след контузия националката Евгения Нацкина завърши с 5 точки, 13 борби и 6 асистенции.

РМУ "Бановичи" (Босна и Херцеговина) – "Монтана" 39:99 (12-34, 4-30, 4-21, 19-14)

РМУ "Бановичи": Айла Иканович 8, Милица Драгичевич 19, Маида Лачич-кап. 6, Амила Мешич 2, Нела Попович 2 (Даяна Ибрич 2, Ася Хасанбегович). Треньор: Славица Озедович.

"Монтана": Борислава Денчева 15, Габриела Николова 6, Марая Кинг 8, Санта Окоцките-Балткоиен 7, Димана Макариева-кап. 6 (Габриела Ангелова 19, Виктория Стойчева 14, Александра Петрова 8, Христина Иванова 6, Евгения Нацкина 5, Кристиана Борисова 5, Симона Стоянова). Треньор: Мануел Марков.

Съдии: Неманя Влахович, Владимир Томич, Мирослав Йовичич.

Зала: „Младост“-пред празни трибуни.

08.10.2021, 09:55 часа