Автогол провали "Левски"/Лом/ срещу "Локомотив"/София/ за Купата

Автогол провали "Левски"/Лом/ срещу "Локомотив"/София/ за Купата След автогол "Левски 2020" /Лом/ отпадна от турнира за купата на България. Елитният "Локомотив" /София/ продължава на 1/8 финала, след успех с 1:0 на стадиона в Лом.
В 11-та минута автогол си отбеляза Кристиян Григоров. Топката се отклони от тялото му след центриране от ляво.
Малко след това защитник на гостите изби топката от голлинията, след като Гущеров стреля с глава.
Домакините протестираха срещу  главния съдия Петър Кузев, който не отсъди нарушение на границата на наказателното поле срещу Салхи в 36-та минута.
През втората част домакините наложиха натиск. В 59-та минута Гущеров намери в малкото наказателно поле Деян Иванов, но шутът му бе спасен от вратаря Витков.
В края удар на Бухмиди мина над напречната греда на ломчани.
Така на 1/8 финала момчетата на треньора на "Локомотив" Иван Колев ще приемат "Локомотив" /Пловдив/.

"Левски 2020" /Лом/ - "Локомотив" /София/ 0:1 /0:1/

0:1 Кристиян Григоров /11-автогол/

"Левски" /Лом/: 1.Деян Вълков, 18. Ваньо Илиев, 15.Лъчезар Григоров, 11. Васил Сапунджиев, 5. Кристиян Григоров, 14. Деян Иванов /69-6.Гален Ненов/, 4. Николай Христов /к/,  20.Лука Стоянович, 17.Акрам Салхи, 77. Даниел Пехливанов, 9.Андон Гущеров

"Локомотив" /София/: 1. Цветомир Витков, 2.Стойчо Атанасов /46-10.Илия Димитров/, 5.Георгиос Катсикас, 13. Даниел Рапосо, 26. Красимир Милошев /к/, 22. Владимир Семерджиев, 89. Матеус Роча, 8. Христо Иванов /81-58. Октавио/, 7. Александър Александров /90-16.Денис Стефанов/, 9. Мохаммед Бухмиди, 11. Раел Лолала /59-14. Християн Чипев/

Жълти картони: Григоров, Д.Иванов /Левски/; Милошев /Локомотив/

Главен съдия: Петър Кузев
Помощници: Мартин Мачев, Венцислав Банчев

Стадион „Дунавски юнак”: 50 зрители