Баскетболистките на "Монтана" изнесоха лекция на "Академик" в зала „Олимпиада“

Баскетболистките на "Монтана" изнесоха лекция на "Академик" в зала „Олимпиада“ Без трите си националки и без една от чужденките си "Монтана" записа четвърта поредна победа в елитната „А“ група, разгромявайки с 94:53 като гост "Академик" (Пловдив).
Треньорът на монтанчанки Мануел Марков даде почивка на Виктория Стойчева, Димана Макариева и Христина Иванова, които по-рано през седмицата взеха участие в евроквалификацията с Хърватска. Литовката Санта Окоцките-Балткоиене пък има здравословен проблем и също остана извън състава, а американският център Марая Кинг престоя едва 10 минути на паркета.
Двубоят в зала „Олимпиада“ премина под диктовката на гостуващия тим, който започна мощно и се оттегли на почивката с 33 точки аванс. В средата на третата част бе регистрирана и най-голямата разлика в мача от 49 т. Пренебрегнатата от наставника на националния тим Стефан Михайлов-Стьопата Габриела Николова стана топ-реализатор на двубоя с 31 т. Друга екснационалка Евгения Нацкина се отличи с дабъл-дабъл 16 т. и 11 асистенции. От малките Габриела Ангелова отбеляза 16 т., с 6 т. и 12 борби за категоричната победа допринеса Йоана Иванова.
За домакините най-полезна с 19 т. бе Анна Римпова, Иглика Трамборджиева завърши мача с 15 т.
В следващия кръг "Монтана" приема в зала „Младост“ столичния "Локомотив". Срещата е на 20 ноември, събота, от 14:30 часа.

"Академик" (Пловдив) – "Монтана" 53:94 (8-32, 16-25, 12-28, 17-9)

"Академик": Анна Римпова 19, Златка Кьосева 10, Николета Даракчиева 5, Иглика Трамборджиева 15, Катя Гърбева 2 (Анна Минкова 2, Детелина Лилова, Мариа Апостолова, Памела Орешкова, Мария Тунова).
"Монтана": Борислава Денчева 7, Евгения Нацкина 16, Габриела Николова 31, Александра Петрова 7, Марая Кинг 6 (Габриела Ангелова 16, Йоана Иванова 6, Кристиана Борисова 3, Симона Стоянова 2).

Съдии: Иван Станчев, Елена Попова.

Зала: „Олимпиада“-без публика.
14.11.2021, 13:54 часа