С 10 души "Левски"/Лом/ допусна класическа загуба от "Янтра" в Габрово

С 10 души "Левски"/Лом/ допусна класическа загуба от "Янтра" в Габрово В среща от XVIII кръг на първенството на Втора лига отборът на "Левски" (Лом) загуби с 3:0 гостуването си на Янтра (Габрово).
Възпитаниците на треньора Анатоли Тонов бяха повече от час с човек по-малко на терена. В 28-та мин. един от най-дейните в състава им до момента Георги Цеков получи директен червен картон за нарушение в пеналта срещу Венцислав Славов. Отсъдената дузпа бе пропусната от Петър Казаков. Четири минути преди почивката домакините поведоха. Тогава след изпълнение на корнер топката стигна до Преслав Петров и той я изпрати във вратата.
Въпреки численото си превъзходство габровци стигнаха до втори гол чак в 73-та мин. на мача, когато точен след добавка бе Георги Недков.
В последната минута на редовното време Венцислав Славов оформи класиката, като преди да влезе в мрежата топката срещна гредата.

"Янтра" (Габрово) - "Левски" (Лом) 3:0

"Янтра": 12.Богомил Цинцарски, 89.Мартин Ангелов, 4.Пламен Тенев, 5.Костадин Гаджалов, 25.Преслав Петров, 6.Петър Казаков-кап., 10.Ивайло Иванов, 16.Константин Иванов, 71.Тони Иванов, 9.Иван Петков, 18.Венцислав Славов. Треньор: Сашо Ангелов.
"Левски": 12.Дамян Дамянов, 15.Никола Гавов, 5.Кристиян Григоров, 21.Петър Генчев, 11.Васил Сапунджиев, 14.Деян Иванов, 7.Георги Цеков, 16.Мохамед Сила, 9.Андон Гущеров, 4.Николай Христов, 20.Лука Стоянович. треньор: Анатоли Тонов.

Голмайстори: 1:0 Преслав Петров (41), 2:0 Георги Недков (73), 3:0 Венцислав Славов (90).

Главен съдия: Васимир Маруан Ел-Хатиб.
Асистенти: Мартин Ангелов, Павлин Михайлов.

Червен картон: Георги Цеков (Левски 28-та мин.).

Стадион: „Христо Ботев“-100 зрители.

23.11.2021, 18:58 часа