Мехди Уамри върна "Монтана" отново на победния път

Мехди Уамри върна "Монтана" отново на победния път Отборът на "Монтана" се завърна бързо на победния път. В среща от междинния ХХ кръг на първенството на Втора лига монтанци се наложиха с 1:0 като гости над дублиращия тим на ЦСКА 1948.
Единственият гол в мача, игран на стадиона в столичния квартал „Бистрица“, вкара Мехди Уамри три минути преди почивката. Тогава 22-годишният френски нападател засече с глава центриране от ляво на Димитър Буров и изпрати топката в далечния ъгъл на Християн Христов. Така Уамри вече има три попадения в актива си, за Буров пък това бе четвърта асистенция от началото на сезона.
"Монтана" наложи превъзходство от първата минута и създаде няколко добри ситуации пред вратата на домакините. Своите възможности да се разпишат изпуснаха Лиандро Мартис, Йордан Йорданов и Владимир Айтов. До чиста голово положение стигна и защитникът Даниел Стоянов, но вратарят спаси силния му удар от воле. Монтанци се справиха добре и в отбрана, като футболистите на ЦСКА 1948 II стигнаха само до няколко мелета пред Ферди Мюмюнов.

ЦСКА 1948 II – "Монтана" 0:1

ЦСКА 1948 II: 67.Християн Христов, 42.Борислав Вакадинов (75-51.Мерт Салимехмед), 55.Марио Дилчовски, 45.Мариян Димитров, 41.Андрей Йорданов, 64.Владимир Гогов, 13.Георги Мариянов-кап., 28.Емануил Личев, 66.Стивън Кирилов, 61.Стеляин Добрев (62-91.Стефан Статев), 58.Венцислав Иванов. Треньор: Андрей Андреев.

"Монтана": 1.Ферди Мюмюнов, 21.Александър Башлиев, 5.Даниел Стоянов, 14.Димитър Буров, 33.Стефан Цонков, 13.Йордан Йорданов-кап., 24.Мехди Уамри (74-20.Владислав Цеков), 22.Стефан Каменов, 19.Росен Кръстев (67-15.Атанас Карачаров), 10.Владимир Айтов (67-2.Стоян Предев), 7.Лиандро Мартис (82-18.Николай Николов). Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстор: Мехди Уамри (42).

Главен съдия: Неделчо Гаджалов.
Асистенти: Йордан Петров, Янко Чакъров.

Жълти картони: Борислав Вакадинов, Андрей Йорданов, Георги Мариянов, Мерт Салимехмед, (ЦСКА 1948 II); Димитър Буров, Стефан Цонков, Росен Кръстев, Владимир Айтов (Монтана).

Стадион: „Бистрица”-50 зрители.
01.12.2021, 17:40 часа