"Монтана" започна със загуба 2022 година, съдийски тесли в Нови Сад

"Монтана" започна със загуба 2022 година, съдийски тесли в Нови Сад Без Марая Кинг и Виктория Стойчева "Монтана" допусна драматична загуба с 67:75 като гост на "Войводина" (Нови Сад) в среща от първия кръг от втория етап на турнира на Адриатическата лига.
Американката не успя да се прибере навреме след Коледно-новогодишните празници, а Вики е болна.
За успеха на домакините пък помогнаха и съдиите, които пресилено изгониха за по 5 лични нарушения Евгения Нацкина, Габриела Николова и Александра Петрова. Това им се видя малко и те измислиха и техническо нарушение на треньора Мануел Марков-Мъни.
Иначе двата отбора изиграха един изключително оспорван мач, който бе решен в заключителните минути. "Войводина" водеше с 3 точки след първата част, но в останалите две монтанчанки направиха обрат и преди последната четвърт имаха преднина от 5 т. Авансът им се увеличи на 8 т. – 62-54 шест минути и половина преди сирената. Тогава обаче започнаха съдийските тесли, което бе използвано от сръбския тим, който отбеляза 21 точки, срещу едва 5 т. за техния съперник.
Най-резултатна за "Монтана" бе Санта Окоцките-Балткоиене 23 т., Димана Макариева пък завърши с дабъл-дабъл 15 т. и 10 борби.
Над всички в състава на "Войводина" с 27 т. и 15 борби бе Сара Лумис.

"Войводина" (Нови Сад) – "Монтана" 75:67 (16-13, 20-21, 16:23, 23:10)

"Войводина": Сара Лумис 27, Жаклина Яннкович 12, Чарна Прокчи 4, Николия Йованович 5, КатаринаЯковлевич (Владана Вуисич 15, Йована Йовович 7, Лена Радулович 5, Ана Илич).

"Монтана": Санта Окоцките-Балткоиене 23, Димана Макариева 15, Христина Иванова 9, Габриела Николова 6, Александра Петрова 6 (Евгения Нацкина 5, Борислава Денчева 3, Йоана Иванова). Треньор: Мануел Марков.

Съдии: Надия Пеля, Хасан Байгорич, Дженан Хасич.

Зала: „Петроварадин“-30 зрители.

06.01.2022, 10:18 часа