"Монтана" победи "Орлови" със 75:71 /снимки/

"Монтана" победи "Орлови" със 75:71 /снимки/ Баскетболистките на "Монтана" записаха първи успех във втория дял от турнира на Адриатическата лига.
В среща от IV кръг, играна в зала „Младост“, монтанчанки се наложиха над "Орлови" /Босна и Херцеговина/ със 75:71. Отборът бе воден отново от своя треньор Мануел Марков-Мъни, който се завърна на пейката след заболяване от Covid-19.
След сравнително равностойно начало домакините взеха инициативата и след три последователни тройки затвориха първата част с 29:17. Втората се игра кош за кош без някои от двата съперника да успее да се откъсне напред в резултата. В 26-та мин. стана и най-голямата разлика в мача 61-45. Гостите обаче бързо стопиха изоставането си от 16 точки след серия от 10-4.
Последната четвърт донесе най-много емоции по трибуните. Домакините имаха аванс от 10 точки - 71:61, но последва нова силна серия на босненки и след 10 безответни точки  минута и 45 секунди преди сирената резултатът бе изравнен 71:71. Още в ответната атака Христина Иванова вкара от далечно разстояние, след това атаката на "Орлови" завърши без кош, а Димана Макариева сложи точка на спора с един успешен опит от линията занаказателен удар.
Националката Христина Иванова бе над всички в състава на "Монтана" с 31 точки (5 тройки), 7 борби и 4 асистенции. Санта Окоцките-Балткоиене се отличи със 17 точки, а Марая Кинг завърши с дабъл-дабъл 12 т. и 12 борби. Най-резултатна за "Орлови" с 16 т. бе Тамара Раич, Владинка Ерак се отчете с 15 т. и 12 борби.
След този мач "Монтана" вече има 5 победи и 3 загуби, а в следващия кръг ще приеме "Войводина" (Нови Сад). Двубоят е на 3 февруари.

"Монтана" - "Орлови" (Баня Лука, Босна и Херцеговина) 75:71 (29-17, 18-19, 18-19, 10-16)

"Монтана": Санта Окоцките-Балткоиене 17, Димана Макариева-кап. 4, Марая Кинг 12, Христина Иванова 31, Габриела Николова (Виктория Стойчева 11, Александра Петрова, Евгения Нацкина, Борислава Денчева). Треньор: Мануел Марков.

"Орлови": Владинка Ерак 15, Наташа Собот 8, Марина Ристич 6, Милица Желкович 15, Тамара Раич 16 (Драгана Свитлица 7, Горана Кондич 4). Треньор: Драгана Свитлица.

Съдии: Неманя Влахович, Данило Петкович, Петър Крал.

Зала: „Младост“-100 зрители.
27.01.2022, 10:29 часа