Скучно 0:0 във втората контрола на "Монтана" в Алания

Скучно 0:0 във втората контрола на "Монтана" в Алания "Монтана" завърши 0:0 с косовският елитен "Улпиана" във втората си контролна среща на лагера в Алания. 100 км трябваше да пропътуват монтанци до курортното градче Белек, където се игра двубоят. Днешният им съперник пък е от град Липляне и заема 8-то място във временното класиране на Суперлигата на Косово, като равносметкатта му от есента е 4 победи, 6 равни мача, 8 загуби и 17-30 голова разлика.
През  първото полувреме възпитаниците на треньора Антони Здравков имаха инициативата, но не успяха да създадат нито едно чисто положение за гол. Завърналият се отново в родния си клуб Боби Дамянов тормозеше най-често косоварската отбрана, а на отсрещната врата Петър Д. Петров скучаеше. В 15-та мин. от лагера на монтанци поискаха за дузпа, за игра с ръка в пеналта, но сигнал от страна на турския арбитър не последва.
След почивката и в двата отбора като смяна влязоха много нови футболисти, като за "Монтана" се появи каращият проби 21-годишен офанзивен полузащитник с френски паспорт Зинедин, който обаче остана незабележим на терена. В последните 5 минути от "Улпиана" изпълниха пет последователни корнера пред вратата на Петър Д. Петров. При единият от тях младият страж на монтанци спаси удар с глава на близката греда, а при последният Стефан Цонков изчисти от самата голлиния.

"Монтана":Петър Л. Петров (46- Петър Д. Петров),Александър Башлиев (75-Стоян Предев), Стефан Цонков, Димитър Буров, Даниел Стоянов, Йордан Йорданов-кап., Борислав Дамянов (70-Зинедин), Стефан Каменов (46-Виктор Стойков), Мехди Уамри (59-Владислав Цеков),Владимир Айтов (75-Алекс Тодоров), Идрисс Фудил (59-Румен Георгиев). Треньор: Антони Здравков.
28.01.2022, 18:28 часа