"Монтана" тръгна със загуба в битката за титлата с "Берое"

"Монтана" тръгна със загуба в битката за титлата с "Берое" Баскетболистките на "Монтана" започнаха със загуба атаката си на титлата в „А“ група.
Възпитаничките на треньора Мануел Марков отстъпиха като гости на "Берое" със 75:84. В серията се играе до три победи от 5 мача, вторият е в събота, от 17:00 часа, отново в града на липите, а през следващата седмица битката продължава в зала „Младост“.
Двубоят започна оспорвано, като беройки подържаха крехък аванс. Монтанчанки започнаха по-добре през втората част и в 18-та мин. поведоха чрез Виктория Стойчева, която завърши успешно бърза атака за 37-36. Домакините веднага си върнаха преднината, но Христина Иванова вкара от далечно разстояние 40-38. Заралийки обаче отговориха с две тройки на бившите монтанки Радостина Димитрова и Цветомила Шаренкапова, между които Марая Кинг изпусна сама под коша.
Отборът на "Берое" бе по-добре организиран след почивката, а серия от 13-0 му донесе двуцифрена преднина 60-46, като тази разлика те поддържаха почти до края на мача. Капитанката на "Монтана" Димана Макариева бе най-полезна за гостите с 20 точки, 9 борби и 2 асистенции. С 16 т. завърши Христина Иванова, 12 т. добави Виктория Стойчева. Теодора Динева бе над всички в състава на победителките с 28 т., 15 от които отбеляза от зоната за три точки, с дабъл дабъл 12 т. и 12 борби се отличи Ребека Тобин.

"Берое" (Стара Загора) – "Монтана" 84:75 (24-18, 20-22, 21-16, 19-19)

"Берое": Ребека Тобин 12, Виолина Кочева-кап. 14, Цветомира Шаренкапова 18, Жаклин Златанова Теодора Динева 28 (Радостина Христова 7, Саманта Лоджик 5). Треньор: Татяна Гатева.

"Монтана": Санта Окоцките-Балткоиене 11, Марая Кинг 8, Христина Иванова 16, Габриела Николова 3, Димана Макариева-кап. 20 (Виктория Стойчева 12, Евения Нацкина 5, Александра Петрова, Борислава Денчева). Треньор: Мануел Марков.

Съдии: Ивайло Ресиловски, Станимир Русев, Татяна Вълчева.

Зала: „Общинска“-400 зрители.

07.04.2022, 20:20 часа