"Монтана" загуби още 2 точки по пътя към баража /снимки/

"Монтана" загуби още 2 точки по пътя към баража /снимки/ "Монтана" не успя да победи "Струмска слава" (Радомир) на собствен терен и надеждата за бараж и завръщане в елита още тозо сезон става все по-илюзорна.
Пред 250 зрители на стадион „Огоста“ двата отбора направиха постно 0:0.
Три основни фигури в халфовата линия на домакините Йордан Йорданов, Владимир Айтов и Стефан Каменов не играха заради наказания. Това принуди старши треньора Антони Здравков да включи в групата двама таланти от ДЮШ Ивелин Георгиев и Кристиян Вълков.
През първото полувреме играта се водеше предимно в централната част на терена, без нито една опасна ситуация пред двете врати. В 24-та мин. Стефан Цонков засече с глава центриране от дясно на Борислав Дамянов, но топката срещна тялото на Денислав Мицаков и излезе в корнер.
Двубоят бе малко по-интересен и динамичен след почивката, когато домакините наложиха превес и в 55-та мин. създадоха първата реална ситуация за гол. Владислав Цеков-Каската обаче се размина с топката на метри от голлинията, след прецизно центриране от ляво на Лиандро Мартис.
Четири минути по-късно Мехди Уамри бе оставен непокрит в пеналта, но стреля слабо и право в ръцете на вратаря Драгомир Петков. Монтанци постепенно затегнаха обръча пред вратата на гостите и в 64-та мин. удар на Борислав Дамянов бе спасен от Петков. При една от редките си контраатаки Георги Янев поиска дузпа в 76-та мин., но съдията Йото Гарабедов му вдигна жълт картон за симулация. До  края на мача натискът на домакините продължо, но така и не даде резултат.

"Монтана" - "Струмска слава" (Радомир) 0:0

"Монтана": 12.Петър Л. Петров, 21.Александър Башлиев-кап., 33.Стефан Цонков, 14.Димитър Буров, 5.Даниел Стоянов, 2.Стоян Предев, 11.Борислав Дамянов (71-23.Айман Касими), 17.Идрисс Фудил, 20.Владислав Цеков (79-3.Иван Михов), 24.Мехди Уамри, 7.Лиандро Мартис (88-9.Румен Георгиев). Треньор: Антони Здравков.

"Струмска слава": 12.Драгомир Петков, 6.Димитър Петков, 77.Марио Дилчовски, 11.Денислав Мицаков, 22.Антон Тунгаров, 15.Богдан Костов, 33.Георги Господинов (69-88.Руси Чернаков), 8.Георги Янев, 7.Кристиян Слишков, 2.Борислав Николов-кап. (90+3-16.Чавдар Димитров), 20.Кристиян Китов (87-71.Томас Добрев). Треньор: Юрий Васев.

Главен съдия: Йото Гарабедов.
Асистенти: Мартин Венев, Асен Крумов.

Жълти картони: Лиандро Мартис, Мехди Уамри, Стоян Предев (Монтана); Драгомир Петков, Богдан Костов, Георги Янев, Кристиян Китов (Струмска слава).

Стадион: „Огоста”-250 зрители.
09.05.2022, 09:53 часа