Стартира XXI общински турнир по футбол на малки врати в Мездра /снимки/

Стартира XXI общински турнир по футбол на малки врати в Мездра /снимки/ С първите срещи в предварителните групи стартира XXI общински турнир по футбол на малки врати, организиран от Община Мездра. Спортната надпревара беше официално открита от заместник-кмета Нели Минева, която пожела на отборите участници успешно представяне и честна игра.
В тазгодишното издание на турнира участват 7 отбора от гр. Мездра и от селата Брусен, Върбешница, Зверино, Крета и Руска Бела с общо 78 състезатели. Главен съдия на турнира е врачанският рефер Румен Каменов, технически секретар - Мариета Кръстева, а медицинско лице – Крася Кожухарова.
В среща от предварителна група „А“ шампионът в първото издание на турнира през 2001 г. Балкански вихър 1933 (Руска Бела) срази Крета с 5:1 (на полувремето 2:0). С хеттрик за убедителната победа на рускобелчани се отличи синът на кметския наместник на селото Владимир Пенчев - Янис Янакиев, а по веднъж се разписаха Цветан Костов и Владимир Цеков. Почетното попадение за кретчани отбеляза Ричард Желязков в самия край на мача.
В другата предварителна група - „Б“, опитният тим на Ботевъ (Брусен) победи младата формация на Скала (Зверино) с 6:1 (на полувремето 4:0). Хеттрик за бруснени реализира Ивайло Цонков, на два пъти точен бе румънецът Дан Димитру, а един гол добави капитанът Станислав Иванов. Попадението за зверинчани вкара Бисер Цветков.
Груповата фаза на турнира по футбол на малки врати продължава днес. От 18:30 часа играят Диема (Върбешница) - Локо Футбол (Мездра) от предварителна група „А“ и Кохонес гранде (Мездра) - Скала (Зверино) от предварителна група „Б“.
В четвъртък, 12 май, по същото време съперници са Локо Футбол (Мездра) - Крета (група „А“) и Ботевъ (Брусен) - Кохонес гранде (група „Б“), а в петък, 13 май - Крета - Диема (Върбешница) и Балкански вихър 1933 (Руска Бела) - Локо Футбол (група „А“). В понеделник, 16 май, е последният двубой в предварителна група „А“: Балкански вихър 1933 (Руска Бела) - Диема (Върбешница).
Полуфиналите са на 18 май (сряда), а двубоят за III-IV място и финалът - на 20 май (петък). Футболният турнир е от програмата на 48-те Празници на културата „Мездра-май“.
10.05.2022, 11:12 часа