Сергей Георгиев се завърна с гол за "Монтана" в контролата срещу "Спортист" /Своге/

Сергей Георгиев се завърна с гол за "Монтана" в контролата срещу "Спортист" /Своге/ Отборът на "Монтана" започна с равенство серията си от контолни срещи от лятната предсезонна подготовка, след като направи 1:1 като гост на "Спортист" (Своге).
Старши треньорът на монтанци Антони Здравков заложи на схема с трима защитници в линия, на полувремето направи почти пълна смяна, като само Даниел Стоянов не бе заменен.
Първото полувреме "Монтана" създаде куп положения за гол, но Пехливанов, Румен Георгиев-Джако и на два пъти Йорданов изпуснаха да се разшишат. Вместо това в 21-та мин. след грешка в централната част на терена домакините организираха бърза контратака и Иванов вкара сам срещу вратаря.
Четири минути след почивката удар на Ивелин Георгиев се отби от напречната греда. Монтанци удариха още две греди чрез Сергей Георгиев и Мехди Уамри. Именно след последната такава Сергей Георгиев довкара за 1:1 и така ознаменува с гол завръщането си в игра след тежка контузия, извадила го от строя за повече от година.

"Монтана": Петър Л. Петров (69-Димитър Тодоров), Мартин Сандов (46-Виктор Стойков), Иван Михов (46-Владимир Айтов), Димитър Буров (46-Сергей Георгиев), Даниел Стоянов, Иван Йоанис (46-Мишо Минков), Йордан Йорданов (46-Емануил Личев), Тони Иванов (46-Мехди Уамри), Стефан Каменов (46-Идрисс Фудил), Румен Георгиев (46-Владислав Цеков), Даниел Пехливанов (46-Ивелин Георгиев). Треньор: Антони Здравков.
19.06.2022, 10:15 часа