"Ботев"/Враца/ с класика в контролата срещу "Спартак" /Варна/ /снимки/

"Ботев"/Враца/ с класика в контролата срещу "Спартак" /Варна/ /снимки/ "Ботев" /Враца/ постигна класическа победа с 3:0 срещу "Спартак" /Варна/ във втората си контрола през лятото.
Победата можеше да бъде и по-изразителна, но футболистите на Росен Кирилов пропуснаха няколко много чисти голови положения.
Даниел Генов вкара първия гол в мача в 5-ата минута. Попадението дойде след изпълнение на ъглов удар. През втората част блесна намиращият се на проби бивш играч на "Септември" Симитли Жан-Пиер Да Силва, който вкара два гола в 67-ата и 70-ата минута на двубоя. При първия излезе сам срещу вратаря и го преодоля, а след това нанесе хубав удар извън наказателното поле.
Росен Кирилов пусна в игра няколко чужденци, които се намират на проби в отбора.
Още в 5-ата минута врачани стигнаха до ъглов удар. Сантиаго Монтоя центрира, играч в зелено отигра, топката стигна до Дани Генов, който от упор разстреля вратаря на Спартак за 1:0.
Варненци направиха добра атака в 10-ата минута, но техен играч изпрати топката в аут.
Постепенно футболистите на Росен Кирилов наложиха своя стил на игра и създадоха куп голови положения, които обаче не успяха да реализират.
В 20-ата минута Диего Фераресо и Красимир Тодоров направиха добро разиграване отдясно, Тодоров центрира към Браян Переа, който засече, но изпрати в аут.
Едно от най-чистите положения бе в 22-ата минута. Отново Монтоя центрира от ъглов удар, защитниците избиха, но топката се върна към него. Колумбиецът направи меко центриране към Луис Фелипе, който игра с глава, Дичевски успя да избие, но добавката на Мартин Кавдански не намери целта.
Далечен удар на Сантиаго Монтоя в 26-ата минута излезе в аут.
Браян Переа опита същото упражнение след 6 минути игра, но Дичевски с мъка изби.
В 33-ата минута Переа открадна топката в центъра, пусна хубав пас към Сантиаго Монтоя, който направи успоредно центриране към Даниел Генов, но нападателят се забави и бе блокиран преди да нанесе решаващ удар.
В 37-ата минута Переа даде прекрасен извеждащ пас към Диего Фераресо, той върна към Дани Генов. Деветката на "Ботев" стреля опасно, но топката мина близо до гредата.
В началото на второто полувреме в игра се появиха намиращите се на проби Рафаел Мартинес, Иван Валбуена, Жан-Пиер Да Силва и Меси Биатомусока.
Първата част на второто полувреме бе равностойно, двата отбора не успяха да създадат голови положения, но футболистите на "Ботев" бяха по-активни.
Стигна се до 67-ата минута, когато намиращият се на проби Жан-Пиер Да Силва бе изведен сам срещу вратаря, финтира го и на празна врата реализира втория гол за "Ботев".
Само след още 3 минути игра французинът Жан-Пиер Да Силва блесна отново. Бившият футболист на "Септември" /Симитли/ стреля извън наказателното поле и отбеляза третия гол в мача.
В 78-ата минута футболистите на Спартак имаха добра възможност, Мартинс стреля, но Иван Дерменджиев спаси.
Резултатът можеше да стане и по-голям. В 83-ата минута отново Да Силва бе изведен сам срещу вратаря, но този път би леко и стражът на новака в елита спаси.
22.06.2022, 20:48 часа