На тръгване от Банско "Монтана" разгроми "Мавлон" от Нигерия с 5:0

На тръгване от Банско "Монтана" разгроми "Мавлон" от Нигерия с 5:0 Отборът на "Монтана" записа първа победа в контролните срещи от лятнната си предсезонна подготовка.
В последната си проверка на лагера в Банско монтанци се наложиха с 5:0 над нигерийския елитен "Мавлон". Старши треньорът Антони Здравков отново заложи на схема с трима централни защитници в линия в лицето на капитана Иван Михов, новото попълнение Мишо Минков и Даниел Стоянов. Друг от новите Мартин Сандов и Димитър Буров бяха халф-бекове съответно от дясно и ляво, а между тях в центъра на терена действаха Йордан Йорданов и Владимир Айтов. Триото в атака бе Мехди Уамри, Тони Иванов и юношата Ивелин Георгиев.
Срещу младият тим на "Мавлон" "Монтана" имаше превъзходство и вкара два гола до почивката, като изпусна още на три пъти да се разпише. Резултатът откри в 14-та мин. Йордан Йорданов, след майсторско изпълнение от фаул. Шест минути по-късно Ивелин Георгиев открадна една топка пред наказателното поле на съперника и я изпрати неспасяемо до гредата.
През второто полувреме наставникът на "Монтана" пусна в игра всички футболисти от резервната скамейка, но въпреки смените отборът не изпусна инициативата. Резултатът стана класически в 56-та мин., когато Владислав Цеков-Каската се оказа на точното място при едно центриране в пеналта. Отново Цеков се разписа с глава след асистенция на Виктор Стойков. Крайното 5:0 оформи Сергей Георгиев от дузпа в 82-та мин., като нарушението бе на нигерийския вратар срещу Влади Цеков.
Участие в мача не  взеха контузеният Даниел Пехливанов и привлеченият от дубъла на ЦСКА 1948 вратар Димитър Тодоров, който получи почивка. Това бе и последната контрола на "Монтана" на лагера от Банско. Днес след обяд отборът си тръгва от пиринския балкан. Футболистите получиха три дни ваканция и от понеделник подновяват отново тренировки, но вече на клубната си база в спортния комплекс „Огоста“.

"Монтана": Петър Л. Петров, Мартин Сандов, Иван Михов-кап., Мишо Минков, Даниел Стоянов, Димитър Буров, Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Мехди Уамри, Тони Иванов, Ивелин Георгиев (Петър Д. Петров, Виктор Стойков, Иван Йоанис, Стефан Каменов, Идрисс Фудил, Алекс Тодоров, Емануил Личев, Кристиян Вълков, Сергей Георгиев, Владислав Цеков, Румен Георгиев). Треньор: Антони Здравков.
01.07.2022, 14:33 часа