"Локомотив" /Мездра/ гостува в Левски на старта на новия сезон в Северозападната Трета лига

"Локомотив" /Мездра/ гостува в Левски на старта на новия сезон в Северозападната Трета лига "Локомотив" /Мездра/ ще започне новото първенство по футбол в Северозападната Трета лига с гостуване на "Левски 2007" /Левски/.
Това отреди жребият, който беше изтеглен днес в Зоналния съвет на БФС - Велико Търново, където се проведе традиционното съвещание с представители на футболните клубове, участници в шампионата. Двубоят е на 6 август (събота) от 18:00 часа.
През миналия сезон "Левски 2007" /Левски/ завърши на девето място в крайното класиране с актив от 40 точки и голова разлика 41:47 (11 победи, 7 равенства и 14 загуби), докато "Локомотив" /Мездра/ се нареди на 13-та позиция с 32 точки и голово съотношение 35:47 (8 победи, 8 ремита и 16 загуби). През есента „железничарите” завършиха наравно -1:1, при гостуването си в Левски, а през пролетта двата отбора отново завършиха реми - 0:0, в Мездра.
Във втория кръг "Локо" /Мездра/ приема "Ювентус 95" /Малчика/, в третия гостува на "Локомотив 1927" /Дряново/, в четвъртия домакинства на новака в групата - "Боруна" /Царева ливада/, а в петия излиза на "Локомотив" /Горна Оряховица/.
През сезон 2022/2023 Северозападната Трета лига ще бъде в състав от 16 отбора, с един по-малко от миналата година. Това са "Севлиево", "Локомотив" /Горна Оряховица/, "Бдин 1923" /Видин/, "Вихър" /Славяново/, "Янтра" /Полски Тръмбеш/, "Партизан" /Червен бряг/, "Павликени", "Левски 2007" /Левски/, "Ботев II" /Враца/, "Дреновец", "Академик" /Свищов/, "Локомотив" /Мездра/ , "Ювентус 95" /Малчика/, "Локомотив 1927" /Дряново/, "Етър II" /Велико Търново/ и "Боруна" /Царева ливада/.
На съвещанието във Велико Търново всички футболни клубове получиха по 12 топки „Адидас“ от Българския футболен съюз.
Новост в Наредбата за първенствата и турнирите по футбол в системата на БФС за сезон 2022/2023 г. е, че всеки отбор от Трета лига задължително ще започва всяка среща с включени в стартовия състав и на терена трима футболисти, родени след 01.01.1999 г., т. е. на възраст до 23 г., които трябва да играят 90 минути. Като резервни състезатели следва да бъдат записани достатъчен брой футболисти, родени след 01.01.1999 г., за да бъде гарантирано присъствие на терена на такива състезатели 90 минути. Ако те не могат да бъдат заменени, отборът ще продължава срещата със съответния брой състезатели по-малко.
Новото първенство в Северозападната Трета лига ще стартира на 6 август (събота). Всички двубои от първия кръг са от 18:00 часа.
29.07.2022, 16:09 часа