"Бдин" победи "Етър" 2 във Велико Търново с 4:1 /снимки/

"Бдин" победи "Етър" 2 във Велико Търново с 4:1 /снимки/ "Бдин" победи "Етър" 2 във Велико Търново с 4:1 в среща от 8-ия кръг на СЗ Трета лига и е на върха с пълен актив от 24 точки и голова разлика 29:7.
Двата отбора направиха здрава битка.
Видинчани започнаха с два удара на Ангел Цолов и Де Соуза покрай гредите, после изстрел на Цветомир Тодоров от фаул бе уловен от вратаря. За етърци в 11-ата минута Траян Димитров бе изведен от Росен Върбишки, но пропусна да вкара. „Бдин“ стигна и до удар в гредата на Стивън Милчев.
Много спорна дузпа обаче даде развой на мача. В 25-ата минута Де Соуза падна в наказателното поле след чист шпагат на защитник и реферът отсъди дузпа, която бе бурно оспорвана от играчи и публика. Вратарят Теодор Иванов хвана посоката на удара на Цветомир Тодоров, но топката влезе в самия ъгъл – 0:1.
Етърци натиснаха до почивката, докато гостите нямаха повече положения. В 41-ата минута Калоян Ненчев стреля от малък ъгъл, но вратарят улови, а след това удар на Росен Върбишки с глава мина над гредата. Красив гол вкара Стивън Милчев от гостите, като топката от напречната греда влетя в мрежата в 50-ата минута – 0:2. Младите „боляри“ обаче върнаха интригата – в 63-ата минута след корнер и разбъркване Денислав Георгиев намали на 1:2. Малко след това Денис Мартинов завъртя топката от фаул, но тя мина над гредата.
До края опитът на видинчани си каза думата. В 68-ата минута след центриране отляво Да Соуза засече топката за 1:3. После вратарят Теодор Иванов спаси опасни удари на Николай Цветков – Демона и Цветомир Тодоров, но в последните секунди на 4-минутното добавено време Ангел Каишев отблизо оформи крайното 1:4.

За "Бдин" започнаха Симеон Симеонов, Ивайло Иванов, Янек Кирилов, Ангел Цолов, Мартин Николов, Калоян Цветков /к/, Николай Цветков, Кристиан Коцов, Цветомир Тодоров, Стивън Милчев, Виейра
24.09.2022, 21:50 часа