"Бдин" победи с 2:1 "Локомотив" /Мездра/ в дербито с подкрепата на фенове и духов оркестър

"Бдин" победи с 2:1 "Локомотив" /Мездра/ в дербито с подкрепата на фенове и духов оркестър "Бдин" победи "Локомотив" /Мездра/ с 2:1 в мега дербито от 9-ия кръг на СЗ Трета лига.
Мачът започна нервно и със здрава битка в средата на терена.
И двата отбора стигаха трудно до противниковата врата. Гостите обаче съумяха да открият в 33-ата минута. След центриране от пряк свободен удар, вратарят на "Бдин" Симеон Симеонов боксира, но топката попадна у Михаил Иванов, който с хубав удар от въздуха го прехвърли за 0:1. Голмайсторът впечатли с отиграванията си и бе изпратен с аплодисменти от публиката. При този резултат завърши първото полувреме.
"Бдинци" излязоха пределно мобилизирани след почивката и с висока преса притиснаха "железничарите". В 47-ата минута футболист на гостите игра с ръка в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Точен от 11-те метра бе Цветомир Тодоров. Само 3 минути по-късно Стойчо Стойков, който влезе в 13-ата минута на мястото на получилия контузия Александър Соколов, проби по дясното крило и оформи крайното 2:1.
До края на мача чисти ситуации за гол изпуснаха Николай Цветков,  игралият отлично Стивън Милчев и Виейра де Соуза.
Гостите също имаха шансове да отбележат чрез Васил Калоянов и Ивайло Бояджиев.  Главният съдия Стилян Колев поизнерви публиката и футболистите на домакините с твърде честите си намеси при единоборствата. Допълнително настроение по прилично пълните трибуни донесе духов оркестър.

За „Бдин“ започнаха: Симеон Симеонов, Ангел Цолов, Мартин Николов, Янек Кирилов, Ивайло Иванов, Калоян Цветков /к/, Николай Цветков, Цветомир Тодоров, Стивън Милчев, Александър Соколов, Вийера

За „Локомотив“ /Мездра/ стартираха: Васил Асенов, Стефан Стефанов, Васил Сапунджиев, Ваньо Иванов, Николай Ганчев /к/, Деян Иванов, Ивайло Бояджиев, Светослав Валериев, Васил Калоянов, Михаил Иванов, Ивайло Орлинов
01.10.2022, 16:00 часа