Тежка загуба на "Монтана" в Пловдив /снимки/

Тежка загуба на "Монтана" в Пловдив /снимки/ Отборът на "Монтана" завърши сезона с тежка загуба с 1:4 като гост на дубъла на "Ботев" (Пловдив). Монтанци, които не крият амбициите си за завръщане в елита поведоха с 1:0, но допуснаха обрат срещу 16-тия в класирането и ще зимуват на 7-то място с актив от 25 точки (7 победи, 4 равни мача и 6 загуби и голова разлика 22-19). Възпитаниците на треньора Фарарио Спасов-Феро останаха на 5 точки от третото място, даващо правото на бараж.
Двубоят започна добре за "Монтана", който поведе в резултата още в 14-та мин. Тогава Стефан Каменов изведе Мехди Уамри, той преодоля двама защитници и технично копна топката над вратаря Стефан Смъркалев. Първото полувреме вървеше към своя край, когато Абдулайе Троаре с шут от 25 метра изненада вратаря Петър Л. Петров.
След почивката с по един пропуск за монтанци се отличиха Аджи Бентебал и новото попълнение Филип. Домакините пък търпеливо изчакваха своя миг и в 74-та мин. удариха за втори път. „Канарчетата“ организираха бърза контраатака, след изпълнение на корнер пред тяхната врата, а Траоре за втори път матира Петров. Пет минути по-късно Петко Ганев задържа в наказателното поле футболист на пловдивчани, а капитанът на "Ботев" II Лъчезар Балтанов вкара отсъдената дузпа. Четири минути преди края на мача влезлият като резерва Никола Гелин се разписа отблизо и направи успеха на отбора си още по-убедителен.

"Ботев" II: Стефан Смъркалев, Мартин Христов, Хуго Аззи, Никола Нейчев, Лъчезар Балтанов-кап., Пламен Цончев (74-Мартин Ситев, 88-Добромир Павлов), Бисер Бонев (62-Никола Гелин), Димитър Тонев (88-Костадин Татаров), Габриел Златанов, Еме Емануел (74-Монир Ал-Бадарин), Абдулайе Троаре. Треньор: Неманя Миланович.

"Ботев" II (Пловдив) - "Монтана" 4:1

"Монтана": Петър Л. Петров, Мартин Сандов, Йордан Йорданов-кап, Димитър Буров, Петко Ганев, Димитър Пройчев, Мехди Уамри, Стефан Каменов (46-Владислав Айтов), Владислав Цеков (57-Аджи Бентебал, 82-Даниел Пехливанов), Идрисс Фудил, Тони Иванов. Треньор: Ферарио Спасов.

Голмайстори: 0:1 Мехди Уамри (14), 1:1 Абдулайе Троаре (45), 2:1 Абдулайе Троаре (74), 3:1 Лъчезар Балтанов (79-дузпа), 4:1 Никола Гелин (86).

Главен съдия: Вилиян Видинов.
Асистенти: Димитър Русев, Радослав Вутов.

Жълти картони: Димитър Тонев, Мартин Христов, Хуго Аззи (Ботев II); Мартин Сандов (Монтана).

Стадион: „Колежа”-100 зрители.
13.11.2022, 18:21 часа